Давали не більше одного відсотка шансу на життя: у Рівненській обласній лікарні врятували воїна з Волині
Упродовж місяця лікарі відділення анестезіології та інтенсивної терапії Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка боролися за життя військовослужбовця Володимира з Волині.
Чоловікові давали не більше 1% на життя, він провів два тижні в комі, чотири – під апаратом штучної вентиляції легень та ще два тижні на діалізі. Військовий потрапив до Рівненського медзакладу на початку травня із центру, де проходив курси підвищення кваліфікації, повідомили у Рівненській обласні лікарні.
«Я вдячна всім: лікуючим, черговим лікарям відділення, завідувачу, медсестрам та молодшому медичному персоналу. Рятували брата, як могли, усіма силами. Навіть у вихідні дні палатні лікарі приходили, слідкували за станом, робили все, аби допомогти йому вижити», – говорить сестра військовослужбовця Володимира Катерина.
До повномасштабного вторгнення чоловік працював за кордоном, допомагав племіннику. У час, коли приїздив додому, на Волинь, займався сільським господарством. Саме 24 лютого 2022 року, після відпустки, планував повертатися на роботу. Але все змінилося.
На початку лютого цього року чоловік отримав повістку та долучився до лав ЗСУ. Спершу проходив навчання на полігоні, згодом направили на курси підвищення кваліфікації. Адже у минулому мав досвід строкової служби та служби за контрактом, має звання молодшого сержанта. Тоді ж проходив спеціальне навчання.
Що трапилося 7 травня, після чого він потрапив до реанімаційного відділення РОКЛ імені Юрія Семенюка, не пам’ятає. Єдине, пригадує: стояв на шикуванні, а опритомнів уже в лікарні. У пам’яті виринає тільки один спогад, як під час перебування у стані коми допомагала доглядати за ним молодша медична сестра на ім’я Марина.
«Нічого не пам’ятаю, але всім дякую, почуваю себе добре. Хочу вже швидше поїхати додому», – говорить Володимир.
За словами лікарів Відділення АІТ чоловік поступив у вкрай важкому стані, а причиною, яка могла його спровокувати, ймовірно, стала хвороба, яку Володимир мав у минулому.
«Це було складне та інтенсивне лікування. Пацієнт мав проблеми з серцем, переніс інфаркт. Водночас розвинулася ниркова недостатність, тож потребував діалізу. Два тижні пацієнт перебував у комі, чотири тижні на штучній вентиляції легень. Наразі пацієнт вже самостійно дихає, рухається, розмовляє та переведений у Відділення інтервенційної радіології для подальшого лікування», – розповідає лікар-анестезіолог В'ячеслав Шпичак.
Родина Володимира дякує усьому колективу Відділення анестезіології та інтенсивної терапії за врятоване життя та лікарям Відділення інтервенційної радіології, де продовжує лікування.