Уряд розподілив мільярд гривень на облаштування укриттів у медзакладах
У Міністерстві охорони здоров'я провели засідання комісії щодо виділення субвенції для облаштування укриттів у медзакладах.
Під головуванням міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка відбулося засідання комісії, створеної для перевірки пропозицій від обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій щодо виділення місцевим бюджетам 1 млрд грн з держбюджету для облаштування укриттів у медзакладах, повідомили у МОЗ.
«Уряд України передбачив виділення одного мільярда гривень на облаштування укриттів у лікарнях. Визначено чіткий порядок та умови надання субвенції для створення безпечних умов у медзакладах. Всі подані пропозиції мають їм відповідати для того, щоб використання коштів було максимально ефективним. Безпека пацієнтів та медиків — наш пріоритет, і ми спільно працюємо заради того, аби забезпечити доступність, безпечність та якість медичних послуг», – Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.
Субвенція буде спрямована на реалізацію проєктів, повʼязаних з новим будівництвом, реконструкцією, реставрацією, капітальним ремонтом фонду захисних споруд цивільного захисту у медзакладах відповідно до чинних будівельних норм.
Кожен проєкт мав відповідати низці умов:
- реалізовуватися в медзакладах спроможної мережі або у багатопрофільних лікарняних закладах в прифронтових регіонах, де мережа наразі не сформована через війну;
- відбутися за умови співфінансування з місцевих бюджетів;
- медзаклад, де планується реалізація проєкту, ще не має таких обʼєктів або має такі, які потребують оновлення;
- введення завершеного обʼєкта в експлуатацію має відбутися не пізніше 31 грудня 2024 року тощо.
Крім того, у кожного об’єкта має бути затверджений проєкт будівництва.
Комісія перевірила отримані звернення і за результатами перевірки надала пропозиції МОЗ щодо переліку та пріоритетності проєктів.
Так, 54 об’єкти на суму понад 1,2 млрд грн були подані вчасно і визнані такими, що відповідають встановленим вимогам Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров’я, затверджених постановою КМУ від 2 квітня 2024 р. №374.
З цього переліку комісією були відібрані 40 обʼєктів на загальну суму майже 940 млн грн, які подані у строки та відповідають вимогам згаданого порядку та умов.
Також комісія визначила перелік з 29 об’єктів на загальну суму понад 860 млн грн, що подані поза строками, або не відповідають вимогам порядку та умовам.
Звертаємо увагу, що переліки проєктів для подання на МОЗ були сформовані обласними та Київською міською державними (військовими) адміністраціями, які визначили їхню пріоритетність відповідно до таких критеріїв:
- територіальна наближеність медзакладів до зони активних бойових дій або тимчасово окупованих росією територій України;
- наявність у лікарняному закладі автономних опалення, водопостачання, джерел електропостачання;
- наявність укладеного договору з НСЗУ за пакетами медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».
МОЗ звернеться до ОВА з пропозицією доопрацювати звернення та повторно звернутися з ними до МОЗ.
Голова комісії Віктор Ляшко зазначив, що враховуючи наявність проєктів, які відповідають порядку та умовам, але не можуть бути реалізовані у зв’язку з недостатністю фінансування, а також наявність проєктів, які були подані з невідповідностями або порушенням строків, МОЗ звернеться до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та Міністерства фінансів України для розгляду питання додаткового виділення коштів для забезпечення реалізації проєктів.
Далі Міністерство охорони здоровʼя подасть до КМУ пропозиції щодо розподілу субвенції між місцевими бюджетами.
Читайте також: У Командуванні медсил обговорили, як зменшити втрати під час бойових дій
«Первинки» Рівненщини та Львівщини отримають автомобілі для надання допомоги дітям до трьох років