Які обстеження необхідно пройти жінкам після 30 років: поради херсонських фахівців

25 Червня 2024, 14:29
Які обстеження необхідно пройти жінкам після 30 років 756
Які обстеження необхідно пройти жінкам після 30 років

Жінкам після 30 років потрібно щорічно проходити профілактичні обстеження.

У Херсонському обласному центрі контролю та профілактики хвороб розповіли, які саме обстеження варто пройти жінкам у віці після 30 років. 

Якщо вам від 30 до 50 років

У такому віці у жінок підвищується ризик певних захворювань, а тому зʼявляється необхідність контролювати ці ризики. Деякі обстеження вже треба робити частіше, щоб вчасно попередити захворювання.

Обстеження на діабет

Усім жінкам віком від 40 років рекомендовано робити обстеження на наявність цукрового діабету. З результатом аналізу краще звернутися до лікаря, щоб він правильно його трактував та міг виявити предіабет.

Ризик розвитку діабету зростає при наявності зайвої ваги та генетичної схильності. Доведено, що ризик інфаркту і інсульту вдвічі вищий у людей з діабетом ніж у тих, хто на нього не хворіє. Крім того, дорослі, що страждають на діабет мають і вищий ризик смерті: як мінімум у 2 рази у порівнянні з людьми без діабету.

Гінекологічне обстеження

У віці від 30 до 50 років необхідно продовжувати відвідувати гінеколога не рідше одного разу на рік. До переліку аналізів входить мазок на мікрофлору піхви, ПЛР-тест на урогенітальні інфекції, цитологічний аналіз і додається УЗД органів малого тазу.

Після 30 років ризик раку молочної залози зростає, тому необхідно відвідувати мамолога, який індивідуально призначить або УЗД молочних залоз або мамографію (раз на три роки).

Проте про самообстеження не слід забувати – продовжуйте самостійно проводити діагностику грудей, при виявленні якихось ущільнень обовʼязково зверніться до лікаря!

Після 45 років рекомендовано проводити обстеження у мамолога раз на рік, а після 55 – два рази на 12 місяців.

Обстеження у офтальмолога

Важливо встигнути попередити проблеми, а це можливо зробити тільки при регулярному відвідування офтальмолога. Часто, коли ви відчули симптоми, то захворювання вже не на ранній стадії і лікування стає менш ефективним і довшим. Тож візьміть собі за правило періодично відвідувати офтальмолога (раз на два роки), якщо вас нічого не турбує і робити це раз на рік, якщо ви вже носите окуляри.

Читайте також: 

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром