Які безплатні медичні послуги можуть отримати ветерани при порушеннях опорно-рухового апарату після травм

24 Червня 2024, 13:16
Які безплатні медичні послуги можуть отримати ветерани при порушеннях опорно-рухового апарату після травм 917
Які безплатні медичні послуги можуть отримати ветерани при порушеннях опорно-рухового апарату після травм

При порушеннях опорно-рухового апарату після отриманих травм, ветеран чи ветеранка може розраховувати на безоплатні медичні послуги: від необхідних обстежень до лікування та реабілітації.

На які саме безоплатні послуги можуть розраховувати ветерани – розповіли у Нацслужбі здоров'я. 

Допомога при травмах надається в тих закладах, які уклали з Національною службою здоров’я договори на пакети медичних послуг «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах», «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах», «Екстрена медична допомога».

В межах цих пакетів Програми медичних гарантій пацієнту-ветерану безоплатно гарантовані такі послуги:

 • огляд та консультація лікаря;
 • інструментальні обстеження (рентген, МРТ, УЗД тощо);
 • лабораторні дослідження (аналізи крові та сечі, глюкоза, холестерин тощо);
 • призначення лікування;
 • знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
 • в умовах стаціонару – забезпечення ліками з Національного переліку, централізованих закупівель МОЗ та за рахунок інших програм.

Якщо при загостренні, неправильному зрощенні кісток або у інших складних випадках травмований ветеран потребує хірургічного втручання, його безоплатно проводять в медичних закладах, законтрактованих з НСЗУ за пакетами «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» або «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня». 

Всі необхідні послуги – від діагностики до ліків, включаючи передопераційні обстеження, анестезіологічне забезпечення, саме хірургічне втручання, післяопераційний догляд та ранню реабілітацію – є безоплатними для пацієнта. Лікування проводиться відповідно до затверджених МОЗ України клінічних протоколів та стандартів надання медичної допомоги, з можливістю застосування інноваційних методів за рішенням консиліуму лікарів.

Водночас до послуг Програми медичних гарантій не включена вартість дороговартісних витратних матеріалів – таких як накісткові металоконструкції чи протези. Утім, вони забезпечуються коштами інших урядових програм.

Також при порушеннях опорно-рухового апарату після отриманих травм ветерани та ветеранки можуть потребувати реабілітації. Безоплатні реабілітаційні послуги вони можуть отримати в медичних закладах, які мають договір із Національною службою здоров’я України на пакети «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах».

Такі заклади застосовують виключно доказові методи реабілітації – тобто, з доведеною ефективністю та доцільністю. Медична реабілітація передбачає стаціонарну або амбулаторну допомогу пацієнтам поза гострим періодом захворювання з метою відновлення або поліпшення здоров’я.

Щоб отримати реабілітаційну допомогу в умовах стаціонару, ветерану потрібно мати е-направлення від лікуючого лікаря, зокрема лікаря фізичної та реабілітаційної медицини. Або бути переведеним з іншого закладу чи клінічного підрозділу лікарні.

Для проходження реабілітації в амбулаторних умовах, ветерану потрібно мати направлення або від сімейного лікаря (терапевта чи педіатра), з яким укладено декларацію, або від лікуючого (в тому числі лікаря фізичної та реабілітаційної медицини).

Відновленням функціональних можливостей пацієнта-ветерана займаються фахівці з реабілітації у сфері охорони здоров’я: лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови й мовлення, протезисти-ортезисти, психотерапевти та ін.

Ветеранам та ветеранкам безоплатно гарантовані такі послуги з реабілітації:

 • реабілітаційне обстеження;
 • індивідуальний реабілітаційний план та програма терапії;
 • нейрореабілітація, ортопедична, кардіо-респіраторна реабілітація та інші;
 • знеболення у стаціонарі;
 • психологічна допомога.

Нагадаємо, Програма медичних гарантій є універсальною і має на меті забезпечити всіх громадян доступними та якісними медичними послугами, незалежно від соціального статусу чи місця проживання.

Читайте також: В Україні розширили перелік безоплатних стоматологічних послуг для військових та ветеранів

Куди можуть звернутися ветерани війни, щоб обстежитися на ВІЛ та гепатит С

Як ветеранам та ветеранкам скористатися послугою з лікування безпліддя за Програмою медгарантій

 
Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
 • Сьогодні
 • Завтра
 • Незабаром