Мене вкусила тварина: чи обов'язково вакцинуватися від сказу

Ефективного лікування сказу не існує! Тому кожен, кого вкусила або ослинила тварина, повинен негайно отримати медичну допомогу.
На цьому наголошують фахівці Національного порталу з імунізації.
Тож людям після укусів тварини потрібно отримати вакцину від сказу: Індираб, Верораб, Рабівакс-С чи Рабіпур. Схема вакцинації: 0-3-7-14-28 днів. Протипоказів до екстреної вакцинації проти сказу немає!
Читайте також: В Україні реєструються смерті людей від сказу, – Ігор Кузін
Вчасне введення вакцини надзвичайно важливе, адже лікування сказу не існує. В наступних випадках окрім вакцини вводиться також антирабічний імуноглобулін, що забезпечує захист до того, як запрацює вакцина:
-
Широкі укуси (більше 5см);
-
Глибокі укуси (що дістають м’язів);
-
Будь-який укус дикої тварини;
-
Безпосередній контакт з кажанами;
-
Будь-який укус або ослинення пошкодженої шкіри голови, шиї, рук, промежини;
-
Ослинення слизових оболонок.
Важливо: антирабічний імуноглобулін не вводиться без антирабічної вакцини! Введення імуноглобуліну повинно проводитися якомога раніше, але не пізніше семи днів з моменту введення першої дози вакцини. Імуноглобулін вводиться в краї рани та навколо рани в умовах стаціонару.
Читайте також: На Волині торік медики зареєстрували понад 1,8 тисячу звернень за медичною допомогою з приводу нападу тварин
Якщо неможливо ввести повну дозу імуноглобуліну навколо рани, залишок препарату вводиться внутрішньом’язово, але в іншу ділянку від вакцини (сідниця, стегно).
Читайте також: В областях визначили центри антирабічної допомоги, які забезпечені вакциною проти сказу
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром