Як зрозуміти, що варто йти до лора

21 Червня 2024, 20:52
Як зрозуміти, що варто йти до лора Реклама 260
Як зрозуміти, що варто йти до лора

Лікар-оториноларинголог або ЛОР — це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань вуха, горла і носа. Хоча багато людей можуть не знати, коли варто звертатися до цього фахівця, є певні симптоми та ознаки, які свідчать про необхідність консультації отоларинголога у Києві. У цій статті ми розглянемо, коли варто звернутися до ЛОРа і які проблеми він може допомогти вирішити.

Основні симптоми, що вказують на необхідність консультації ЛОРа

Важливо своєчасно діагностувати та визначати симптоми лор-захворювань. Ось деякі найважливіші стани, за наявності яких треба якнайшвидше планувати візит до спеціаліста. 

Хронічний нежить або закладеність носа

Якщо ви маєте тривалий час закладеність носа або нежить, який не минає понад тиждень, це може свідчити про хронічний синусит або алергічний риніт. ЛОР може допомогти визначити причину і призначити відповідне лікування.

Біль у горлі

Хронічний або сильний біль у горлі, особливо якщо він супроводжується підвищеною температурою, збільшенням мигдаликів або утрудненням ковтання, може вимагати втручання ЛОРа. Це можуть бути ознаки тонзиліту, фарингіту або навіть більш серйозних захворювань. Інколи біль у горлі може бути викликаний небезпечними захворюваннями, такими як кір. Щоб відрізнити шкірні симптоми, пов’язані з інфекціями від типово дерматологічних, запишіться на консультацію до лікаря. Читайте більше про проблеми зі шкірою тут

Втрата або зниження слуху

Якщо ви помітили раптове або поступове зниження слуху, це може бути ознакою різних проблем, від скупчення вушної сірки до серйозних захворювань вуха. ЛОР проведе діагностику та запропонує відповідне лікування.

Шум у вухах (тинітус)

Постійний або періодичний шум у вухах може бути симптомом різних захворювань, включаючи проблеми з кровообігом або захворювання середнього вуха. Консультація ЛОРа допоможе встановити причину та знайти спосіб зменшити або усунути ці неприємні відчуття. Доволі часто тінітус з’являється у результаті стресу або як елемент ПТСР. Багато хто з пацієнтів починає комплексне лікування шуму у вухах, при чому спостереження у лікаря відбувається регулярно.

Рецидивуючі носові кровотечі

Часті носові кровотечі можуть бути ознакою сухості слизової оболонки, травм носа або інших медичних станів. ЛОР допоможе визначити причину та порекомендувати відповідне лікування.

Головний біль або біль у різних ділянках обличчя

Біль в обличчі, особливо в області гайморових пазух (крила носа, ділянки під очима), який супроводжується закладеністю носа, може свідчити про синусит. ЛОР зможе діагностувати та призначити відповідне лікування для полегшення симптомів.

Запах з рота

Постійний неприємний запах з рота, який не зникає після гігієни порожнини рота, може бути пов'язаний з проблемами з мигдаликами або іншими частинами верхніх дихальних шляхів. ЛОР допоможе знайти причину і запропонувати рішення. Часто такий симптом виникає при запальних (гнійних станах), а також може виникати, наприклад, під час ангіни (тонзиліту). 

Проблеми з утриманням рівноваги

Проблеми з рівновагою або запаморочення можуть бути пов'язані з внутрішнім вухом. Для визначення причини порушення координації потрібне комплексне обстеження. 

Коли слід негайно звертатися до ЛОРа

Деякі стани вимагають негайної консультації ЛОРа:

  • Раптова втрата слуху.
  • Сильний біль у вухах з підвищеною температурою.
  • Травми носа або вуха.
  • Утруднення дихання через ніс або горло.
  • Поява набряку або новоутворень у горлі.

ЛОР – це спеціаліст, який може допомогти при багатьох захворюваннях вуха, горла та носа. Знання основних симптомів, які вказують на необхідність звернення до ЛОРа, допоможе вчасно отримати медичну допомогу та запобігти ускладненням. Якщо ви маєте будь-які з перерахованих вище симптомів, не зволікайте і зверніться до ЛОРа для консультації та лікування. Читайте більше корисних порад, які стосуються краси та здоров’я тут

 

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром