Ляшко прокоментував бронювання та мобілізацію медиків в Україні

21 Червня 2024, 17:14
Ляшко прокоментував бронювання та мобілізацію медиків в Україні 1250
Ляшко прокоментував бронювання та мобілізацію медиків в Україні

На час воєнного стану медики в Україні є військовозобов'язаними, але процес їхнього бронювання є лише «умовним».

Про це в інтерв’ю BBC Україна заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

За його словами, керівники закладів регіонального рівня, які в підпорядкуванні обласної ради чи органів місцевого самоврядування, подають списки працівників для бронювання до військової адміністрації. Остання передає їх до Міноборони.

«Це бронь, яка показує, що ось ці люди нам потрібні для критичного забезпечення надання медичної допомоги в цьому конкретному закладі. Це наша робота з Міноборони, щоб забезпечити і надання медичної допомоги в цивільному секторі, і щоб була медична допомога для тих, хто сьогодні зі зброєю в руках захищає нашу незалежність. Тому це процес постійний, і ми дивимося, як краще, як швидко перекидати певні спеціальності для того, щоб жодна із систем не зупинилась», – каже Ляшко.

Міністр додав, що якщо з одного закладу забирають стільки спеціалістів, що це зупиняє робочий процес, «МОЗ втручається».

«І, повірте, нам назустріч йде і Міноборони, і командування Медичних сил. Ми через сухопутні війська додзвонюємося до цього ТЦК, розглядаємо конкретну ситуацію і повертаємо її в те русло, яке дозволяє нам і тримати медичну частину ЗСУ в бойовій готовності, і забезпечити надання медичної допомоги в цивільних закладах охорони здоров'я», – зазначає Ляшко.

При цьому, якщо у ЗСУ виникає така необхідність, заброньовані працівники можуть бути «розброньовані».

«Але якщо нам Сили безпеки і оборони скажуть, що треба така-то кількість медичних працівників, ми будемо перелаштовувати надання медичної допомоги, щоб військовий сектор не страждав. Бо якщо у нас сьогодні військовий сектор буде страждати, то завтра не буде цивільного сектора. В країні війна», – резюмує міністр.

 

Нагадаємо, що працівники Одеської екстренки 13 червня 2024 року на офіційному сайті Президента України зареєстрували петицію щодо бронювання співробітників центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Підготували текст петиції у незалежній профспілковій організації Одеського обласного Центру Екстреної медичної допомоги. Подали від імені членкині Профкому, лікарки з медицини невідкладних станів Підстанції №5 Єлизавети Чурілової.

Одеські медики звертаються до колег-медиків, а також до всіх українців, яким не байдужа доля «екстренки», пройти верифікацію на сайті Президента і підписати петицію. 

«Питання бронювання лікарів, фельдшерів, диспетчерів, санітарів, медичних техніків та водіїв центрів екстреної меддопомоги та медицини катастроф має бути підняте на найвищий рівень і вирішене на користь народу України», – йдеться у дописі. 

Так, станом на 21 червня петиція уже зібрала 13514 голосів із необхідних 25 тисяч. 

Петиція доступна за посиланням. 

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром