Яку важливу інформацію про медогляд варто знати всім батькам

21 Червня 2024, 11:23
Яку важливу інформацію про медогляд варто знати всім батькам 1211
Яку важливу інформацію про медогляд варто знати всім батькам

У 2023 році Міністерство охорони здоров’я затвердило єдиний Порядок проведення медичного огляду дітей та інших осіб для зарахування їх до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

Про те, що варто знати батькам про медогляд своїх дітей – розповіли у Нацслужбі здоров'я. 

Медичні огляди проводяться у закладах охорони здоров’я за місцем медичного обслуговування пацієнтів. Тобто у сімейних лікарів чи педіатрів.

Перед проходженням медичного огляду пацієнт, батьки або інші законні представники пацієнта надають інформовану згоду на проведення медичного огляду.

Читайте такожМедичні огляди до школи й садочка: як уникнути черг та хвилювань

Усі базові обстеження дитина може пройти у сімейного лікаря. Обстеження лікарем первинної медичної допомоги включає: 

  • збір анамнезу
  • повне фізикальне обстеження
  • перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів 
  • вимір зросту та маси тіла
  • дослідження гостроти зору, слуху (шепітна мова), постави та плантографії.

Зверніть увагу. Медичний огляд для зарахування дитини до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку передбачає лише обстеження сімейним лікарем. Усі інші обстеження, клінічні та лабораторні дослідження призначаються за показаннями або за вимогами закладу освіти.

Читайте також: Як пройти шкільний медогляд при зарахуванні, щорічний, на дистанційці, за кордоном та дітям з ООП

На основі проведених обстежень сімейний лікар формує узагальнений висновок про стан здоров’я, надає рекомендації щодо фізичної активності та рівня фізичного навантаження, рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму харчування дитини тощо.

Результати проведеного медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти є чинними впродовж року з дати його проходження.

Нагадаємо, що обов'язковий медичний огляд освітян у 2024 році зазнає змін. 

Згідно з роз'ясненням Міністерства охорони здоров’я України, дія воєнного стану ніяк не впливає на порядок проходження обов'язкового медичного огляду педагогічними працівниками. З набуттям чинності Закону України «Про систему громадського здоров’я» підхід до гарантування здоров’я населення дещо трансформувався – від боротьби з хворобами акцент тепер буде робитися на формуванні здорового способу життя та профілактику захворювань.

Центр громадського здоров’я Міністерства освіти і здоров’я України вказує, що цьогоріч з 1 жовтня 2024 року набере чинності наказ МОЗ «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23 липня 2002 року № 280» від 8.11.2023 № 1925. 

Документ оновить вимоги до організації й проведення профілактичних медичних оглядів працівників деяких професій. Згідно зі ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», обов’язкові та періодичні профілактичні медогляди працівників окремих професій та виробництв, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення та може призвести до поширення інфекцій, проводяться коштом роботодавців (незалежно від форми власності). 

Витрати медичних установ, пов’язані з проведенням медогляду працівників бюджетних організацій, покриваються рахунком коштів, передбачених для утримання відповідного закладу охорони здоров’я.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром