В Україні проведуть додаткову вакцинацію дітей та ревакцинацію дорослих проти дифтерії та правця

19 Червня 2024, 11:19
Вакцинація 1087
Вакцинація

В областях та регіонах на окремих нарадах з керівниками департаментів охорони здоровʼя й медичних закладів обговорять готовність до реагувань на випадок спалаху інфекційних хвороб.

На цьому наголосив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС, повідомляє МОЗ

Також на засіданні комісії прийняли рішення провести додатковий раунд вакцинації дітей та ревакцинації дорослих проти дифтерії та правця. За підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців на 37 % нижчий, ніж в країнах ЄС. У 2023 році лише 151 697 дітей отримали щеплення. Решта — попри безперебійну наявність вакцини у медзакладах на рівні регіонів — пропустили щеплення. Найменші показники — у Закарпатській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. 

Читайте такожІнфекційно-токсичний шок, ураження нирок та серця: чим небезпечна дифтерія

«Питання вакцинації проти дифтерії та правця — як дітей, так і дорослих — під час війни вкрай актуальне, особливо коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Дифтерія — досить важке інфекційне захворювання, правець — часто летальна хвороба, яка передається найчастіше через інфіковані рани. Жодна людина не має постраждати від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією. Медична система надає можливість отримати щеплення як в пунктах щеплень, так і завдяки виїзним сесіям до громад. Тому батькам важливо перевіряти вакцинальний статус свій і дітей та в разі пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скорегувати графік щеплень», — наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. 

Щоб захистити дітей та дорослих від вакцинокерованих інфекцій та не допустити спалахів хвороб, особливо під час війни, міністр охорони здоров’я наголосив під час засідання на необхідності проведення додаткових раундів з імунізації проти кашлюка, дифтерії та правця серед дітей та ревакцинації дорослих. Зокрема, йшлося про проведення додаткових вакцинальних сесій у громадах: виїзди медичних бригад до віддалених районів та сіл, роз’яснювальна робота з батьками та посилена співпраця з освітянами і місцевою владою. 

Вакцина АКДП забезпечує ефективний захист проти трьох небезпечних хвороб. Дифтерія вражає серце, нервову систему та нирки. Правець вражає нервову систему, рівень смертності сягає 70%. Кашлюк легко передається дітям і дорослим. Він викликає сильний і неконтрольований кашель, у немовлят це може викликати небезпечну для життя затримку дихання (апное). 

Читайте такожУкраїна отримала понад 18 тисяч доз вакцини проти дифтерії та правця для рутинних безоплатних щеплень

Перша ревакцинація дорослих проти дифтерії та правця згідно з Календарем профілактичних щеплень вакциною АДП-М проводиться в 16 років та далі кожні 10 років. Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше робили щеплення проти дифтерії та правця, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом кожні 10 років.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром