Що зробили у команді МОЗ та Світового банку на Рівненщині, Волині та Львівщині в межах ключового проєкту

17 Червня 2024, 12:17
Що зробили у команді МОЗ та Світового банку на Рівненщині, Волині та Львівщині в межах проєкту 439
Що зробили у команді МОЗ та Світового банку на Рівненщині, Волині та Львівщині в межах проєкту

У межах співпраці МОЗ та Світового банку в Україні реалізуються три великі проєкти: Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні, Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя, Поліпшення охорони здоровʼя на службі у людей.

Про підсумки реалізації проєктів розповіли у МОЗ. 

Останній стартував ще у 2015 році. Цього тижня команди МОЗ та Світового банку на дводенній конференції за підсумками реалізації проєкту обговорили головні досягнення та ефективні механізми, які були напрацьовані в ході спільної взаємодії та можуть використовуватись у інших спільних проєктах. 

«Це перший проєкт МОЗ та Світового банку, який за дев'ять років роботи трансформувався з огляду на обставини — спершу це була пандемія, зараз — повномасштабна війна —  однак продемонстрував високу ефективність. У межах цього проєкту удосконалено систему профілактики та лікування хвороб системи кровообігу у Волинській, Запорізькій та Рівненській областях. Впроваджено онкопревенцію та ефективні протипухлинні технології у Львівській області. Запровадили інноваційну модель системи надання послуг хворим на гіпертонію на Полтавщині. Наразі завершується приймання в експлуатацію нового корпусу Вінницького лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

За час реалізації проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» модернізували заклади охорони здоров’я у восьми областях України, зокрема Запорізькій, Дніпропетровській та Полтавській, які сьогодні активно надають допомогу постраждалим від воєнних дій. 

Загалом у межах проєкту закупили понад 114 тисяч одиниць медичного обладнання, автотранспорт, реанімобілі та пересувні амбулаторії. Понад 45 тисяч медиків та менеджерів у сфері охорони здоров’я пройшли навчальні тренінги. 

Завдяки додатковому фінансуванню цього проєкту у 2022 році придбано близько шість тисяч одиниць критично необхідного медичного обладнання на загальну суму 37,7 мільйона доларів США. Закупівля відбулась із застосуванням механізму розширеної підтримки впровадження проєктів, які фінансуються Світовим банком у сфері охорони здоров’я України, — такого досвіду Україна раніше не мала.

Проєкт «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» спрямований на покращення доступу та якості медпослуг на місцевому рівні (найбільше — у восьми відібраних на конкурсній основі регіонах), реформування системи фінансування медичних закладів, розвиток електронної системи охорони здоров’я (eHealth), послуг громадського здоров’я тощо. 

Загальний обсяг позик – 349,7 мільйона доларів США. Проєкт показав високі результати та довів свою ефективність. Зокрема, завдяки його реалізації вдалося суттєво покращити доступ та якість медичних послуг з лікування інсультів та інфарктів. 

Дводенна конференція за підсумками реалізації цього проєкту пройшла у Вінниці за участі представників МОЗ, Світового банку, НСЗУ, ЦГЗ, ВООЗ, ПРООН, ЮНІСЕФ, ДОЗ, ГВП та партнерів у рамках проєктів.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром