В Одеській обласній станції переливання крові у День донора здали кров 80 людей

16 Червня 2024, 16:21
В Одеській обласній станції переливання крові у День донора здали кров 80 людей 639
В Одеській обласній станції переливання крові у День донора здали кров 80 людей

На Одещині проживає майже 72 тисячі донорів крові, завдяки яким заготовляється до шести тонн крові щорічно, при цьому значна частина передається в інші регіони України, здебільшого в прифронтову зону Херсонщини та Миколаївщини.

Традиційно у Всесвітній день донора крові медична спільнота Одещини проводить символічну акцію у підтримку українських донорів «Здай кров – врятуй життя іншим!», яка зазвичай проходить на базі Одеської обласної станції переливання крові, повідомили у Департаменті охорони здоров'я Одеської ОДА. 

Цю акцію з офіційним візитом відвідали та відкрили перший заступник голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олександр Харлов та т.в.о директора Департаменту охорони здоровʼя ОДА Оксана Рокунець-Сорочан у дружній команді з генеральними директорами надкластерних закладів охорони здоровʼя та колективом Департаменту.

В межах заходу представники колективів ознайомилися з маршрутом заготівлі крові, поспілкувалися з фахівцями станції та долучилися до донорства, здавши кров для мешканців Херсонського регіону.

Перший заступник голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олександр Харлов перевірив роботу закладу та привітав колектив з нагоди Всесвітнього дня донора крові.

«У Всесвітній день донора крові я хочу висловити глибоку подяку всім донорам! Ви – справжні герої, які рятують життя і дарують надію тим, хто потребує допомоги. Ваша відданість і готовність ділитися своєю кров'ю роблять вас надзвичайно важливими людьми у нашому суспільстві. Бажаю щастя, добробуту та міцного здоров’я!», – зазначив Олександр Харлов.

Т.в.о директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Оксана Рокунець-Сорочан відзначила почесними грамотами та подякувала за жертовність, людську сердечність і милосердя активних донорів крові та її компонентів Одещини.

Вона також висловила повагу медикам та донорам, подякувала за клопітку працю та самовідданість на благо пацієнтів. 

«Велика вдячність вам за те, що ви даруєте людям надію на порятунок, бо життя людини — найвища цінність, а порятунок його — найвища честь для тих, хто долучається до цього. Бажаю вам добра, злагоди і миру, будьте завжди здорові та горді за те, що подарували життя іншій людині. Донор – це зовсім не знайома вам людина, яка може надати кожному з нас просто неоціненну поміч. Комусь донор подарує ще один день народження, комусь – ще не одну зоряну ніч та незабутній сонячний день, ще не одне побачення, ще не одну хвилину радості, сміху, душевних розмов, новий шанс на життя… Пишаємося вами!» – сказала Оксана Рокунець-Сорочан.

У результаті акції всього взяли участь 80 осіб, які стали донорами. Спільними зусиллями зібрали 40 л крові для допомоги мешканцям Херсонської та Миколаївської областей.

Тож, Департамент охорони здоровʼя ОДА дякує учасникам акції та закликає усіх небайдужих людей, якщо дозволяє стан їхнього здоровʼя, ставати донорами та допомагати у збереженні життів наших громадян.

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром