Чи потрібно людям із засмаглою шкірою наносити сонцезахисний крем

15 Червня 2024, 13:36
Чи потрібно людям із засмаглою шкірою наносити сонцезахисний крем 1182
Чи потрібно людям із засмаглою шкірою наносити сонцезахисний крем

Усі ми чули на уроках біології, що темний колір шкіри еволюційно виник як адаптація до ультрафіолету в екваторіальних широтах. Це дійсно так.

Проте це зовсім не означає, що люди з темними відтінками шкіри не потребують захисту від сонячних променів і стовідсотково захищені від загрозливих наслідків, як-от раку шкіри, пояснюють фахівці онлайн-платформи «Бережи себе».

 Що робить шкіру темнішою?

За колір шкіри, а також волосся та очей, відповідає пігмент меланін. Що темніша шкіра, тим більше там меланіну. Частково він може захистити клітини від згубного впливу ультрафіолету, проте цей ефект зовсім незначний.

Ба більше, меланома та інші загрозливі стани в людей зі світлою шкірою проявляються більш помітно, а от у випадку темнішої шкіри на розпізнавання та діагностику хвороби може піти багато часу. Таким чином лікування може відкладатись до тієї стадії розвитку хвороби, коли впоратися стає дуже важко. 

Провідні дерматологічні організації зазначають, що сонцезахист потрібен усім та щодня, незалежно від того, де ти проживаєш, сезону та типу шкіри.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому засмагати – небезпечно, та як убезпечити себе від променів сонця.

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром