Медики Одеської «екстренки» зареєстрували петицію до президента про бронювання працівників швидкої

15 Червня 2024, 12:32
Бронювання медиків швидкої допомоги 1375
Бронювання медиків швидкої допомоги

На офіційному сайті Президента України зареєстрували петицію щодо бронювання співробітників центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Підготували текст петиції у незалежній профспілковій організації Одеського обласного Центру Екстреної медичної допомоги. Подали від імені членкині Профкому, лікарки з медицини невідкладних станів Підстанції №5 Єлизавети Чурілової, повідомили у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області. 

Одеські медики звертаються до колег-медиків, а також до всіх українців, яким не байдужа доля «екстренки», пройти верифікацію на сайті Президента і підписати петицію. 

«Питання бронювання лікарів, фельдшерів, диспетчерів, санітарів, медичних техніків та водіїв центрів екстреної меддопомоги та медицини катастроф має бути підняте на найвищий рівень і вирішене на користь народу України», – йдеться у дописі. 

Як зазначають автори петиції, екстренка сьогодні — це транспортування важкохворих та поранених, медична евакуація, допомога при позалікарняних пологах, утопленнях, падіннях з висоти, медичне сортування та допомога при масових випадках, ракетних обстрілах тощо. 

«Це обов’язки, які неможливо перекласти на жодну з існуючих нині структур. Також не представляється можливим повністю замінити військовозобов’язаних фахівців екстренки такими, які не можуть бути мобілізовані. Вважаємо бронювання працівників екстренки питанням Національної безпеки, тож ще раз просимо приділити кілька хвилин свого часу на підписання петиції №22/228262-еп від 13 червня 2024 на сайті Президента України», – зазначається у дописі. 

Подаємо текст петиції: 

«Шановний пане Президенте! Звертаються до Вас ті люди, які кожного дня, ризикуючи своїм життям рятують життя українців – це співробітники Центрів Екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. Нас по всій країні близько 75 тисяч працівників-лікарів, фельдшерів, медичних техніків, диспетчерів, санітарів та водіїв.

Ми всі ці два роки війни виконуємо свої обов’язки, рятуємо життя, виїжджаємо на виклики під обстрілами і під час тривог, а іноді і помираємо від ворожих ударів ракет.

Ми сумлінно служимо нашій Державі і народу. Щодня бригади «швидкої допомоги» в кожній області роблять по тисячі виїздів до наших співгромадян, рятують, допомагають, лікують! Якщо нас не буде, хто буде ліквідовувати наслідки прильотів?

Хто буде на місці виклику через п'ять хвилин? Хто почне сортування поранених і доправлення їх до лікарень! Хто буде приймати пологи в каретах швидкої, хто буде рятувати людей від інфарктів, інсультів, травм та захворювань!
Ми всі ці роки сумлінно виконували свої обов’язки! За мізерну заробітну платню служили і служимо українському народові, бо це подвиг, який кожен з нас обрав, коли йшов на цю службу.

Ми просимо Вас, шановний Пане Президенте, дайте доручення уряду розробити систему бронювання для критично важливої ланки життєдіяльності суспільства – ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ І МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ.

Ми сподіваємося, що голос всіх працівників Екстренки буде почутий».

Так, за дві доби, відколи зареєстрували петицію – 13 червня, вона уже зібрала третину – 8044 тисячі голосів із необхідних 25 тисяч. 

Петиція доступна за посиланням. 

 

Нагадаємо, 11 червня бригада медиків одеської швидкої допомоги прибула на виклик до ТЦК Київського району і опинилася замкненою всередині військовими, які побажали негайно мобілізувати їх в армію.

За кілька годин фельдшерів усе-таки випустили з військкомату завдяки зусиллям їхніх колег, які з'їхалися з увімкненими сиренами і влаштували акцію протесту. У цей час сталося кілька бійок між медиками та військовими, які розбороняла поліція.

Пізніше прокуратура розпочала за даним фактом кримінальне провадження.

Наступного дня, 12 червня, у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеси заявили, що конфлікт з ТЦК вичерпано.

«Щодо бронювання медиків – нині відповідно до установленого порядку проводяться відповідні лікарські огляди, оновлюються обліково-військові дані, формуються та подаються додаткові списки на їх бронювання. Найближчим часом питання буде вирішено. Всі бригади швидкої допомоги працюють у штатному режимі», – йдеться у повідомленні.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром