За понад два роки війни Україна не зверталася по допомогу за донорською кровʼю, – МОЗ

15 Червня 2024, 11:23
За понад два роки війни Україна не зверталася по допомогу за донорською кровʼю 349
За понад два роки війни Україна не зверталася по допомогу за донорською кровʼю

Україна жодного разу з початку повномасштабного вторгнення не зверталася до міжнародних партнерів по допомогу з постачання крові чи її компонентів.

Про це на брифінгу сказав перший заступник міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров, передає «Укрінформу».

«Ніхто з наших партнерів не очікував, що Україна може втримати виклик війни, виклик суттєвого зростання потреби в крові, але за два роки повномасштабної війни проблем з нестачею цільної крові або препаратів крові ми не відчуваємо. Завдяки злагодженій роботі гематологів, всіх, хто стає донорами, ми спроможні забезпечити наші військові підрозділи і цивільну медицину якісними препаратами крові. Донація зросла», – сказав Сергій Дубров.

Читайте також: Російські пропагандисти поширюють фейк про продаж донорської крові за кордон

Як додав на брифінгу голова Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль, за цей час Україна не отримала з-за кордону жодного компонента крові. Водночас, за його словами, є порядок отримання донорської крові з-за кордону, напрацьовані відповідні механізми з партнерами, і у разі необхідності допомога у вигляді донорської крові буде надана.

Читайте такожВ Україні запроваджується ліцензування для суб’єктів системи крові

Також, як зауважив Коваль, зараз держава на рівні МОЗ окрім приведення у відповідність до законодавства ЄС нормативних документів у сфері системи крові, також працює над створенням єдиної електронної інформаційної системи, яка має враховувати потреби всіх учасників системи крові, починаючи від лікарень, госпіталів і завершуючи центрами крові.

«Ця система є унікальною, подібних сьогодні у світі не існує. Це відбувається у тому числі і за підтримки Європейської комісії, яка реалізує технічну допомогу Україні, з приводу впровадження цих вимог», – сказав Коваль.

Він закликав громадян ставати донорами на регулярній основі і протягом року робити 3-4 донації. За його словами, це дозволяє забезпечити незнижувальний запас крові.

Читайте також: Всесвітній день донора крові: у НСЗУ нагадали, як стати донором

Мешканець Ківерців на Волині отримав нагороду ДонорUA Awards 2024

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром