Медична сестра Ковельського МТМО здала кров 39 разів упродовж 16 років

14 Червня 2024, 12:18
Медична сестра Ковельського МТМО здала кров 39 разів упродовж 16 років 650
Медична сестра Ковельського МТМО здала кров 39 разів упродовж 16 років

Відділення трансфузіології центральної районної лікарні Ковельського МТМО безперебійно працює уже понад пів століття. Нині – це стратегічно важливий підрозділ лікарні, який забезпечує компонентами крові усі відділення Ковельського медичного об’єднання та інші лікувальні заклади Ковельщини. 

Щорічний обсяг консервованої крові, яка у відділенні переробляється на плазму та еритроцити, сягає 1200 літрів, повідомили у Ковельському МТМО.

За словами завідувача, лікаря-хірурга вищої категорії Мирослава Самчука, з початком війни змінилась вікова категорія донорів: значно активізувалась молодь. А ще – зросла кількість донорів-жінок Адже чоловіки нині служать у лавах ЗСУ. На жаль, є колишні донори й серед загиблих земляків, які допомагали рятувати людські життя у мирний час та віддали власні на полі бою.

Чимало донорів серед працівників Ковельського МТМО. Це – лікарі, медичні сестри та молодший медперсонал. З-поміж них – медична сестра діагностичного відділення Тамара Мякота, яка здає кров упродовж 16 років із загальною кількістю донацій – 39 разів. До речі, звання Почесного донора отримують ті, хто здали кров 40 разів (18 літрів). Таких на Ковельщині близько тисячі. Майже два десятки з них – це працівники колективу МТМО.

Є в Ковельській громаді й Заслужений донор України – Юрій Жих, який здавав кров понад 150 разів, а це близько 60 літрів.

Відповідальна, дружня, професійна команда відділення трансфузіології запрошує усіх охочих долучитися до благородної справи і стати донором.

Забір крові здійснюється за адресою: м. Ковель, вул. Олени Пчілки, 4, щоденно, крім суботи та неділі, з 9.00 до 12.00.

«З нагоди Всесвітнього дня донора крові, який відзначається 14 червня, дякуємо усім, хто допомагає рятувати життя», – йдеться у дописі. 

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром