У Любомльському ТМО розширюють спектр травматологічних операцій за допомогою нового обладнання

14 Червня 2024, 11:37
У Любомльському ТМО розширюють спектр травматологічних операцій за допомогою нового обладнання 311
У Любомльському ТМО розширюють спектр травматологічних операцій за допомогою нового обладнання

Завдяки новому обладнанню, яке отримали хірурги травматологічного відділення Любомльського ТМО, розширюється спектр операцій, які проводять лікарі-травматологи.

Про це Район.Медицина розповіли у медичному закладі. 

Зокрема, новий портативний рентген-апарат, який дозволяє робити знімки безпосередньо під час операції та виводити зображення на монітор, значно спрощує роботу лікарів під час хірургічних втручань, для пацієнта – зменшити час проведення операції та перебування під анестезією.

«Завдяки цьому апарату ми можемо робити знімки в різних площинах, за декілька секунд уже на екрані бачити повну картину, чи правильно встановили пластини на зламані кістки. Завдяки такому рентгену ми вже провели чотири операції з блокуючого інтрамодулярного остеосинтезу стегна: через маленькі розрізи стержні для фіксації зламано кістки, і наступного дня людина вже може ходити на милицях, хоч і не ступаючи на оперовану ногу. Якби такі операції проводилися класичним методом, то пацієнт при переломах проксимального відділу стегна міг би ставати на ноги через три місяці», – розповідає завідувач травматологічного відділення Андрій Бондаренко.

Пацієнти – жителі Любомльщини, переважно – люди старшого віку, для яких важливим є саме малотравматичні хірургічні втручання.

Допомагали любомльським травматологам проводити так операції колеги із Волинського обласного госпіталю ветеранів війни. У планах лікарів-травматологів – робити малоінвазивні операції з блокуючого інтрамодулярного остеосинтезу при переломах гомілки, плеча.

Перевага цих операцій в тому, що пацієнт може наступного дня ставати на ноги та розпочати реабілітацію, щоб запобігти можливим ускладненням - утворенню тромбозів, скоротити термін перебування у стаціонарі.

Також новий рентген-апарат будуть використовувати при операціях з ендопротезування (заміна кульшових суглобів).

Читайте також: У Любомльському ТМО провели складне оперативне втручання тривалістю понад п'ять годин

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром