Миколаївське бюро судмедекспертизи отримало сучасне лабораторне обладнання для токсикологічних та ДНК-експертиз

13 Червня 2024, 17:12
Сім регіональних бюро судмедекспертизи отримали сучасне лабораторне обладнання для токсикологічних та ДНК-експертиз 411
Сім регіональних бюро судмедекспертизи отримали сучасне лабораторне обладнання для токсикологічних та ДНК-експертиз

Понад 100 одиниць лабораторного обладнання для проведення судово-медичної експертизи на замовлення МОЗ у 2023 році придбали Медичні закупівлі України (далі — МЗУ) на суму 217,5 мільйона гривень.

Наразі обладнання доставили в області до регіональних бюро СМЕ в Київській, Вінницькій, Миколаївській, Полтавській, Хмельницькій, Дніпропетровській та Чернігівській областях, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я. 

«Паралельно з реорганізацією регіональних бюро судмедекспертизи в централізовану мережу судово-медичних установ у сфері управління Міністерства охорони здоровʼя України триває процес створення нових і дооснащення діючих лабораторій. Це дозволить пришвидшити процедуру ідентифікації та проводити інноваційні експертизи, зокрема з використанням молекулярно-генетичних методів (ДНК-експертиза) та сучасних токсикологічних методів досліджень. Тому у ході реорганізації бюро СМЕ заплановане створення трьох нових лабораторій та дооснащення сучасним обладнанням двох наявних, які забезпечать можливість ідентифікації загиблих за ДНК-ознаками, а також дозволять встановлювати звʼязок певних токсичних чинників із розладами здоровʼя або іншими станами», —  зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

Закуплене і доставлене обладнання призначене для аналізу фрагментів ДНК, розділення складних сумішей, аналізу вмісту токсичних речовин для визначення навіть найнижчих концентрацій у тілі людини, відбитках пальців тощо. Також очікується поставка генетичного та токсикологічного аналізаторів. 

«МЗУ розвезли понад 100 позицій інноваційного обладнання для проведення судово-медичної експертизи в семи областях. Чому це важливо? Бо це гарантія надійності результатів, адже якісне обладнання дозволяє отримувати точні, надійні та обʼєктивні результати судмедичних експертиз, зокрема під час ідентифікації загиблих», — зазначає заступник гендиректора з управління поставками МЗУ Олег Кльоц.

Загалом, регіональні бюро в семи областях вже отримали чотири генетичні аналізатори, п'ять систем екстракції ДНК, п'ять ампліфікаторів (на 96 зразків), п'ять комплектів лабораторних меблів для ДНК-лабораторії, п'ять комбінованих холодильників з морозильною камерою, п'ять ламінарно-потокових шаф (ІІ класу біологічної безпеки), п'ять високошвидкісних мікроцентрифуг для пробірок, п'ять мініцентрифуг-вортекс, п'ять наборів одноканальних дозаторів, п'ять УФ-боксів для підготовки реакційної суміші, п'ять систем очищення води, п'ять термостатів, п'ять гомогенізаторів, два газові хроматографи, два токсикологічні аналізатори, п'ять мікроскопів для діагностики.

Реорганізація бюро судмедекспертизи (СМЕ) в областях передбачає створення централізованої мережі судово-медичних установ у сфері управління Міністерства охорони здоровʼя України. 

16 обласних бюро судмедекспертизи перейшли до сфери управління МОЗ, решта — на фінальному етапі: завершують процеси, необхідні для передачі майнових комплексів: зокрема, утворення комісій із передачі майна, документального оформлення (повного переліку майна та інших законодавчих процедур).

Читайте також: Бюро судмедекспертизи отримали шість спеціальних вантажівок з холодильними агрегатами для ідентифікації тіл загиблих

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром