У Любомльському ТМО провели складне оперативне втручання тривалістю понад п'ять годин
Хірурги Любомльського ТМО провели складну проктологічну операцію пацієнтці спільно з хірургом з обласної лікарні.
Про це Район.Медицина розповів заступник генерального директора з хірургічної роботи Леонід Луць.
«Пацієнтку Валентину Г. доставили на приймальне відділення із гострим болем, спричиненим випадінням прямої кишки, парастомальною грижею. Ми провели операцію: серединна лапаротомія, ректопексія, резекція сигмоподібної кишки з кінцевим анастомозом, пластика парастомальної грижі по Сапежку, ілеостомія (виведення тонкої кишки на поверхню шкіри). Допомагали проводити операцію лікар проктологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Зінчук», – розповів Леонід Луць.
Також участь в операції брала бригада лікарів Любомльського ТМО: Леонід Луць, Микола Дудко, Олександр Згоранець.
Лікар Леонід Луць розповідає про причини ректального пролапсу. Це підвищення внутрішньочеревного тиску (у разі натуження у процесі спорожнення кишечника, кашлю, чхання, блювання, фізичного навантаження, утрудненого сечовипускання при простатиті у чоловіків, важкої родової діяльності у жінок), важка фізична праця (у 30% випадків), паразитарні інвазії кишечника (зараження найпростішими, гельмінтами), розсіяний склероз та інші органічні ураження центральної нервової системи (головного або спинного мозку), травматичне або операційне ушкодження периферичних нервів, які забезпечують іннервацію тканин заднього проходу, тазового дна, спини, зрілий і похилий вік (50-70 років, частіше хворіють жінки).
Довідково: ректальний пролапс – це розтягнення та випадання прямої кишки за межі ануса. Навіть у запущених випадках це колопроктологічне захворювання не становить загрози для життя, але істотно погіршує її якість і завдає психологічного дискомфорту.
Симптоми випадання прямої кишки:
- вивертання слизової оболонки заднього проходу назовні;
- відчуття стороннього тіла в анальному каналі;
- нетримання калу та каломазання (через слабкість м’язів і порушення клапанної функції анального сфінктера);
- нетримання газів;
- закреп (у 30-50% випадків);
- слизові виділення;
- ректальна кровотеча.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром