У МОЗ спростували інформація щодо некоректного розподілу допомоги від Уряду Японії

12 Червня 2024, 16:43
У МОЗ спростували інформація щодо некоректного розподілу допомоги від Уряду Японії 407
У МОЗ спростували інформація щодо некоректного розподілу допомоги від Уряду Японії

Цьогоріч Уряд Японії виділив на підтримку України значно більшу суму, ніж 60 мільйонів доларів.

Оскільки в соціальних мережах шириться некоректна інформація щодо розподілу допомоги від Уряду Японії, у Міністерстві охорони здоров'я розповіли про механізм виділення коштів та реалізації проєктів підтримки.

У МОЗ зазначають, що кошти були виділені на підтримку України у різних галузях, а не на окремі приватні компанії чи проєкти. Фінансування розподіляється на конкурсній основі через Японське агентство міжнародного співробітництва JICA Ukraine Office, а також агенції ООН, зокрема Організацію Об’єднаних Націй з промислового розвитку UNIDO. Проєкти затверджуються та фінансуються виключно після завершення усіх процедур відбору та погодження деталей його реалізації.

Крім того, уся виділена підтримка залишається в Україні і жодних рішень про повернення коштів Урядом Японії не ухвалювалось.

Інформація про те, що частина проєктів запропонованих Урядом Японії через небажання їх втілювати Україною, була скасована, не відповідає дійсності та викликає занепокоєння з обох сторін. Це неодноразово обговорювалась на особистих зустрічах Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Мацуда Кунінорі.

«Японія залишається одним із найбільш надійних та послідовних партнерів нашої держави у боротьбі з терористичною Росією. МОЗ України тісно співпрацює і з Урядом Японії та Посольство Японії в Україні для підтримки та відновлення медичної сфери, у тому числі щодо закупівлі спеціального обладнання для закладів охорони здоров’я України», – зазначили у Міністерстві.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром