В Україні створять інформаційну платформу громадського здоров’я: як це працюватиме

11 Червня 2024, 12:32
В Україні створять інформаційну платформу громадського здоров’я 182
В Україні створять інформаційну платформу громадського здоров’я

Уряд схвалив законопроєкт щодо створення інформаційної платформи громадського здоров’я, що є черговим кроком у реалізації Концепції розвитку електронного здоров’я.

Які можливості вона надасть – розповіли у Міністерстві охорони здоров'я. 

У сфері громадського здоров’я зібрані великі масиви даних щодо показників стану здоров’я населення, санітарно-епідеміологічного добробуту, факторів середовища, небезпечних факторів, екологічної інформації тощо.

Тому потрібен зручний та ефективний інструмент для збирання, обробки, зберігання, аналізу даних та відображення результатів такого аналізу.

Таким інструментом стане  створена платформа.

Вона дозволить вирішувати такі завдання:

  • збирати з великої кількості джерел, в тому числі за рамками сфери охорони здоровʼя, агреговані дані щодо показників стану здоров’я населення, факторів середовища життєдіяльності, факторів ризику, небезпечних факторів, показників моніторингу довкілля, безпечності та якості харчових продуктів, непродовольчих товарів, заходів щодо зміцнення здоров’я і ресурсів сфери охорони здоров’я тощо;
  • зберігати та обробляти зібрані дані, здійснювати аналіз та оцінки ризиків для здоров’я населення та прогнозувати стан здоров’я населення;
  • надавати доступ до цієї інформації органам державної влади, місцевого самоврядування, закладам охорони здоровʼя та іншим зацікавленим особам.

Інформаційна платформа надасть змогу створити єдину точку доступу до повної, достовірної та актуальної інформації для прийняття обґрунтованих рішень у сфері охорони здоровʼя та громадського здоров’я. 

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024