В Одесі фахівців з усієї України вчили лабораторної діагностики холери

11 Червня 2024, 14:27
В Одесі фахівців з усієї України вчили лабораторної діагностики холери 417
В Одесі фахівців з усієї України вчили лабораторної діагностики холери

В Одесі на базі навчального центру філії «Протичумний інститут ім. І.І. Мечнікова» відбувся дводенний тренінг для спеціалістів центрів контролю та профілактики хвороб щодо лабораторної діагностики холери.

Відбувся дводенний тренінг за підтримки міжнародної організації PATH в рамках впровадження проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні». Участь у тренінгу від Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб взяла лікарка-бактеріолог бактеріологічної лабораторії  Зінкевич Вікторія, повідомили в установі.

На тренінгу особливу увагу приділили епідемічній ситуації холери у світі за даними ВООЗ та в Україні по результатам лабораторного моніторингу за 2014-2023 роки та алгоритму лабораторних досліджень на холеру (забору, доставці клінічного матеріалу та проб з об’єктів довкілля для досліджень на холеру, характеристиці збудника).

Висвітлено нормативні акти, що регулюють епідеміологічний нагляд за холерою, вимоги безпеки та біозахисту при роботі з холерним вібріоном.

Особливо цікавою, була практична частина тренінгу, де була змога власноруч провести лабораторні дослідження з виділення холерного вібріона.

Читайте також: З 1 червня пацієнтів з гострими кишковими інфекціями будуть додатково перевіряти на холеру

Кульмінацією тренінгу було обговорення перепрофілювання лабораторії при необхідності реагування на масові випадки захворювань на холеру та зустріч із генеральним директором ЦГЗ і головним державним санітарним лікарем України, який виніс на обговорення питання подальшого розвитку епіднагляду за інфекційними хворобами, що мають міжнародне значення та удосконалення їх лабораторної діагностики.

Читайте також: На Волині визначили медичні заклади для госпіталізації пацієнтів з підозрою на холеру та забезпечили

 

 
Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024