Інфекційні захворювання влітку: причини та профілактика

11 Червня 2024, 09:12
Інфекційні захворювання 232
Інфекційні захворювання

Літо є чудовою порою року для відпочинку та активного проведення часу на свіжому повітрі. Однак разом із сонцем і теплом на нас чекає й низка ризиків для здоров'я, зокрема збільшення кількості інфекційних захворювань.

Про основні інфекційні захворювання, що поширюються влітку, їх причини та профілактичні заходи розповіли у Миколаївському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

Одним із найпоширеніших інфекційних захворювань влітку є харчове отруєння. Воно часто виникає через споживання їжі, забрудненої бактеріями, вірусами або паразитами.

Основна причина – недотримання правил гігієни при приготуванні їжі, неправильне зберігання продуктів, вживання недосмаженого м'яса або риби.

Часте миття рук, дотримання умов зберігання продуктів, ретельна термічна обробка їжі, уникнення вживання їжі з вулиці – основні правила, які допоможуть уникнути інфекційних захворювань, нагадують фахівці.

Кишкові інфекції, такі як дизентерія, ротавірусна інфекція та холера, також частіше зустрічаються влітку. Висока температура сприяє розмноженню бактерій у воді та їжі, а також сприяє швидкому поширенню інфекцій через недотримання гігієнічних норм. Вживання забрудненої води або їжі, контакт з інфікованими людьми – це прямий шлях до зараження.

Також влітку збільшується ймовірність розвитку інфекцій шкіри, таких як фурункули, імпетиго, грибкові інфекції. Це пов'язано з підвищеним потовиділенням, частим контактом шкіри з водою та землею, а також мікротравмами.

Причина таких захворювань – погана гігієна, контакт з зараженими поверхнями, поранення шкіри. Тільки регулярне миття рук і тіла, уникнення травм шкіри, використання антисептиків для обробки порізів та ранок допоможуть уникнути таких захворювань.

Отже, завдяки дотриманню простих правил гігієни можна значно знизити ймовірність захворювання. Пам'ятайте, що здоров'я — це найбільше багатство, і дбайливе ставлення до нього допоможе вам насолоджуватися літніми місяцями без турбот.

Читайте також: Як зберігати продукти під час вимкнення електроенергії

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024