Куди можуть звернутися ветерани війни, щоб обстежитися на ВІЛ та гепатит С

10 Червня 2024, 12:21
Куди можуть звернутися ветерани війни, щоб обстежитися на ВІЛ та гепатит С 1461
Куди можуть звернутися ветерани війни, щоб обстежитися на ВІЛ та гепатит С

Для ветеранів і ветеранок, які перебували чи перебувають в екстремальних та загрозливих для здоров’я умовах, важливо періодично проходити тестування на ВІЛ та гепатит.

Якщо у ветерана був контакт з кров’ю чи біологічними рідинами іншої людини, йому необхідно звернутися до лікаря, роз'яснюють у Нацслужбі здоров'я. 

Тестування швидкими тестами на ВІЛ та вірусний гепатит С є безоплатним в рамках пакету «Первинна медична допомога». Швидкий тест на ВІЛ/гепатит С можна зробити у сімейного лікаря або терапевта.

Знайти місця тестування можна також у чат-боті ТЕСТ-поруч. 

При підозрі на ВІЛ, гепатити, інші інфекційні захворювання сімейний лікар чи терапевт призначить необхідні обстеження та випише електронне направлення до профільного спеціаліста — лікаря-інфекціоніста. Безоплатно отримати консультацію та пройти додаткові обстеження ветеран або ветеранка зможе у закладі, який підписав з НСЗУ договір на пакет медпослуг «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах».

Профільний лікар встановить діагноз і тяжкість перебігу, а відтак — призначить лікування. В межах Програми медичних гарантій передбачено пакет «Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ (та підозрою на ВІЛ)». У рамках пакету пацієнт з підозрою або встановленим діагнозом безоплатно отримує такі послуги:

  • тестування на ВІЛ та після тестове консультування;

  • необхідні лабораторні дослідження: аналізи крові, сечі, кількість CD4, визначення навантаження ВІЛ у плазмі крові, обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом, інші дослідження;

  • медичний нагляд, призначення антиретровірусної терапії, видача препаратів, моніторинг побічних реакцій;

  • консультування членів сім’ї пацієнта щодо профілактики, питань планування сім’ї;

  • профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини;

  • проведення медикаментозної постконтактної профілактики особам, які не пізніше 72 годин звернулися до лікаря.

Послуги надаються амбулаторно. З повним переліком послуг можна ознайомитися за посиланням у п. 33 «Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ-інфекцією (та підозрою на ВІЛ)».

Адресу та контакти найближчих медзакладів можна дізнатися у оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

ВАЖЛИВО! В Україні всі люди з ВІЛ мають право на пожиттєве безоплатне лікування — антиретровірусні препарати повністю забезпечує держава. Також в Україні централізовано за кошти державного бюджету за програмами Міністерства охорони здоров’я закуповуються лікарські засоби для лікування вірусного гепатиту C. У разі необхідності та за наявності призначеної лікуючим лікарем схеми лікування, пацієнти-ветерани зможуть отримати згадані ліки безоплатно.

Уся інформація про стан здоров’я пацієнта конфіденційна та закодована.

У НСЗУ нагадують, що Програма медичних гарантій є універсальною і має на меті забезпечити всіх громадян доступними та якісними медичними послугами, незалежно від соціального статусу чи місця проживання.

Читайте також: Безоплатне зубопротезування для ветеранів та військових 

Як ветеранам та ветеранкам скористатися послугою з лікування безпліддя за Програмою медгарантій

Чи може ветеран війни безоплатно лікуватися у приватному медзакладі

 
Коментар
18/09/2024 Вівторок
17.09.2024