У центральній лікарні Рівного вперше провели протезування аортального клапану біологічним протезом

09 Червня 2024, 15:54
У центральній лікарні Рівного вперше провели протезування аортального клапану біологічним протезом 345
У центральній лікарні Рівного вперше провели протезування аортального клапану біологічним протезом

Вперше в Рівному у Центральній міській лікарні зробили протезування аортального клапана біологічним протезом та імплантацію епікардіального електрода для постійної стимуляції.

Про це повідомили на сторінці медзакладу у фейсбуці. 

Рівнянина 77 років прооперували команда лікарів Відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії КНП «Центральна міська лікарня» РМР спільно із Tарасом Доманським та «Shalimov Cardio» з приводу критичного аортального стенозу.

У пацієнта також діагностували дисфункцію синусового вузла, що і стало причиною імплантації електроду, оскільки наступним етапом лікування пацієнта буде імплантація кардіостимулятора.

У медзакладі роз'яснюють, що серед захворювань аортального клапана виділяють вроджені (найчастіше зустрічається двостулковий аортальний клапан) та набуті, що виникають в результаті різних запальних захворювань чи вікових змін. Аортальний стеноз – це вада серця, яка проявляється деформацією та звуженням стулок клапана, розташованого між аортою та лівим шлуночком. 

В результаті захворювання стулки клапана товщають та втрачають свою еластичність – клапан перестає відкриватися достатньою мірою та не може повністю зімкнуться. Стеноз перешкоджає вільному току крові з лівого шлуночка до висхідної дуги аорти. Певний час лівий шлуночок компенсує патологію, та пацієнт не помічає розвитку стенозу.

Пізніше скорочувальна здатність шлуночка слабшає, і відбувається перевантаження лівого передсердя, підвищується тиск в малому колі кровообігу (між серцем та легенями), розвивається легенева гіпертензія та може статися зупинка серця. 

Стеноз аортального клапана є одною з найпоширеніших вад серця. За статистикою, до захворювання більш схильні люди похилого віку, особливо чоловіки.

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром