На Волині визначили медичні заклади для госпіталізації пацієнтів з підозрою на холеру та забезпечили медикаментами

Безперервний епідеміологічний нагляд за холерою триває впродовж року, але з 1 червня до 1 жовтня починається посилений епідемічний сезон спостереження.
Відтак на Волині з 1 червня особливо важкі або складні випадки гострих кишкових інфекцій будуть додатково тестуватися на наявність холери, повідомили в Управлінні охорони здоров'я Волинської ОДА.
Визначені заклади охорони здоров’я області для госпіталізації пацієнтів з підозрою на холеру мають запас лікарських засобів — антибіотиків, регідратаційних розчинів, дезінфектантів, повідомили в управлінні.
Медичні працівники Волинської обласної інфекційної лікарні, Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф спільно з фахівцями Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України провели симуляційне навчання, аби забезпечити готовність закладів охорони здоров'я до реагування на можливий спалах холери у Волинській області.
В області затвердили план заходів захисту від інфекційних хвороб у Волинській області для оперативного реагування, локалізації та ліквідації осередків захворювань у випадку виникнення загострення епідситуації з інфекційних хвороб.
Нагадаємо, холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає після вживання харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше у разі вживання забрудненої води, овочів, фруктів, під час купання у відкритих водоймах, а також через їжу і побутові контакти. Без належного лікування холера може призвести до зневоднення та смерті.
Читайте також: Зневоднення внаслідок кишкової інфекції: як надати першу допомогу та коли звертатися до лікаря
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром