Як скористатися послугою з лікування безпліддя: роз'яснення НСЗУ
В Україні доступні безоплатні послуги з лікування безпліддя. Медична допомога надається в тих закладах, які мають договір із НСЗУ за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)». Таких лікарень зараз 15, 12 із них — приватні.
У Нацслужбі здоров'я розповідають, як отримати цю медичну послугу безоплатно.
1. Перше, що потрібно взяти до уваги: послуга з лікування безпліддя надається при вже встановленому діагнозі «Жіноче безпліддя» або «Чоловіче безпліддя».
Важлива умова: вік жінки на момент початку циклу запліднення повинен бути не більше 40 років.
2. Спочатку пацієнтка має звернутися до акушера-гінеколога — направлення для цього не потрібне. Лікар проведе обстеження та визначить показання для проведення штучного запліднення. За потреби – направить на консультацію до лікарів іншої спеціалізації (наприклад, ендокринолога).
Читайте також: У Львові вперше відкрили відділення допоміжних репродуктивних технологій для лікування безпліддя
Також лікар-акушер гінеколог може направити жінку до спеціалізованого багатопрофільного закладу або перинатального центру, які надають безоплатні послуги в межах пакетів «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».
3. Після дообстеження або лікування акушер-гінеколог скеровує пацієнтку до мультидисциплінарного консиліуму лікарів. Консиліум ухвалює рішення про показання до послуги з лікування безпліддя та відсутність протипоказань.
4. Після цього пацієнтка може самостійно обрати із переліку медзакладів, які уклали договір із НСЗУ за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)». Лікування можливо як амбулаторно, так і на умовах денного чи звичайного стаціонару, залежно від призначень лікаря. Медичний заклад гарантує конфіденційність лікування.
5. Безоплатно в межах пакету «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)» жінка може отримати один повний цикл на рік — у разі настання вагітності, при цьому у разі народження здорової дитини наступні цикли допоміжних репродуктивних технологій не оплачуються. Також пацієнтка може отримати другий повний або неповний цикл на рік — у разі ненастання вагітності. Доплачувати за ці послуги не потрібно.
Читайте також: Що входить у пакет меддопомоги при безоплатному лікуванні безпліддя
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром