Як уникнути стресу при перегляді соцмереж: поради Нацслужби здоров'я

30 Травня 2024, 16:58
Як уникнути стресу при перегляді соцмереж 1342
Як уникнути стресу при перегляді соцмереж

Перегляд соцмереж часто викликає неабиякий стрес. Через сумні новини, необдумані репости або чвари в коментарях. Також тригером може стати навіть чиясь «ідеальна» реальність. 

У Нацслужбі здоров'я дали кілька порад, як уникнути стресу під час споживання контенту соцмереж.

Пам’ятайте, що реальність насправді не завжди така, якою її бачимо в мережі. Адже нерідко у соцмережах намагаються показати найкращі миті свого життя, і це створює певну ілюзію ідеальності. Важливо пам’ятати, що це лише момент.

Усвідомте, що різниця між соцмережами та реальністю стала більш помітна через війну. І саме це може додавати переживань через невідповідність власного життя картинці з Facebook. Як наслідок — впливати на самооцінку та самопочуття.

Якщо перегляд соцмереж дуже відчутно відображається на самопочутті, обмежте їх використання. Зробіть табу на гаджети під час прийому їжі, онлайн-навчання, під час зустрічей з друзями чи близькими. Встановіть ліміт часу, протягом якого ви будете читати онлайн-коментарі чи відповідати на них. Утримайтеся від коментарів там, де ви не є експертом і там, де ваш коментар не є відповіддю на пряме запитання чи підтримкою.

Якщо ви не збираєте донати на потреби ЗСУ, замініть час проведення в соціальних мережах корисною для власного здоров’я активністю. Адже ваше здоров’я є вашою суперсилою, яка знадобиться будь-де.

Робіть цифрові детокси на кілька днів. Повірте, важливого ви не пропустите!

Звертайте увагу на джерела інформації. Гугліть сумнівні факти чи історії. Не реагуйте на ботів та анонімів. Якщо ви бачите неприйнятний для вас контент від когось із знайомих, спробуйте обговорити це в приваті чи особисто. Якщо не вдається дійти розуміння, припиніть спілкування. Так само, якщо контент виявився не корисним та образливим, — відпишіться від нього. Подбайте про власне ментальне здоров’я.

Будьте онлайн-відповідальними. Не робіть неперевірених репостів, дбайте про почуття інших людей, коли ділитеся думками чи фотографіями.

Читайте такожСтрес від війни збільшує ризик захворіти на туберкульоз: жителям Рівненщини та Волині пропонують пройти онлайн-скринінг

В Україні офіційно зареєстрували понад 23 тисячі людей із діагнозом ПТСР, – Ляшко

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024