Фахівці-імунологи пропонують Міністерству охорони здоров’я запровадили вакцинацію від вірусів, що викликають рак

30 Травня 2024, 16:14
Вакцинація ВПЛ 1361
Вакцинація ВПЛ

Серед позицій, які Національна технічна група експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) прийняла на початку 2024 року, була рекомендація МОЗ України розпочати роботу над впровадженням вакцинації від хвороб, що асоційовані з вірусом папіломи людини  (ВПЛ-інфекції).

Про це йшлося під час круглого столу з актуальних питань поліпшення ефективності запобігання інфекційним захворюванням шляхом імунізації населення, який відбувся у Дніпрі, повідомили на фейсбук-сторінці «Спільні зі Світовим банком проєкти МОЗ».

«Розпочати – бо треба розрахувати загальну кількість вакцини і потреби по регіонах. Адже цей процес – це закладені у бюджеті витрати на кілька років наперед. Також необхідно зв’язатися з виробником, аби промоніторити ситуацію з ймовірним постачанням: як поточним, так і на тривалий період», – пояснив лікар-імунолог, консультант НТГІ Федір Лапій.

Читайте також: Рак шийки матки та вакцинація проти вірусу папіломи людини

Він також додав: паралельно у МОЗ України шукають можливості або придбати недорого необхідну кількість вакцини від ВПЛ, або отримати безоплатно від міжнародних партнерів.

Федір Лапій уточнив, що пропоновані рекомендації – дійсно спрощені, якщо порівнювати із чинними. І додав: також у профільному міністерстві розглядається перелік змін до календаря щеплень. Однак такі документи мають мати наукове обґрунтування, за яким – багато роботи і, відповідно, часу. Серед найвагоміших питань такі, як, наприклад, відміняти чи ні вакцинацію новонароджених від гепатиту В, як здійснити перехід з оральної вакцини на інактивовану поліомієлітну вакцину, і т.п.

Читайте такожВ Україні оновлять рекомендації з вакцинації від COVID-19

Вірус папіломи людини: яким типом вакцин можна щепитися

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024