Фахівці-імунологи пропонують Міністерству охорони здоров’я запровадили вакцинацію від вірусів, що викликають рак
Серед позицій, які Національна технічна група експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) прийняла на початку 2024 року, була рекомендація МОЗ України розпочати роботу над впровадженням вакцинації від хвороб, що асоційовані з вірусом папіломи людини (ВПЛ-інфекції).
Про це йшлося під час круглого столу з актуальних питань поліпшення ефективності запобігання інфекційним захворюванням шляхом імунізації населення, який відбувся у Дніпрі, повідомили на фейсбук-сторінці «Спільні зі Світовим банком проєкти МОЗ».
«Розпочати – бо треба розрахувати загальну кількість вакцини і потреби по регіонах. Адже цей процес – це закладені у бюджеті витрати на кілька років наперед. Також необхідно зв’язатися з виробником, аби промоніторити ситуацію з ймовірним постачанням: як поточним, так і на тривалий період», – пояснив лікар-імунолог, консультант НТГІ Федір Лапій.
Читайте також: Рак шийки матки та вакцинація проти вірусу папіломи людини
Він також додав: паралельно у МОЗ України шукають можливості або придбати недорого необхідну кількість вакцини від ВПЛ, або отримати безоплатно від міжнародних партнерів.
Федір Лапій уточнив, що пропоновані рекомендації – дійсно спрощені, якщо порівнювати із чинними. І додав: також у профільному міністерстві розглядається перелік змін до календаря щеплень. Однак такі документи мають мати наукове обґрунтування, за яким – багато роботи і, відповідно, часу. Серед найвагоміших питань такі, як, наприклад, відміняти чи ні вакцинацію новонароджених від гепатиту В, як здійснити перехід з оральної вакцини на інактивовану поліомієлітну вакцину, і т.п.
Читайте також: В Україні оновлять рекомендації з вакцинації від COVID-19