На Львівщині дитина потрапила у реанімацію після укусу гадюки

29 Травня 2024, 16:31
На Львівщині дитина потрапила у реанімацію після укусу гадюки 303
На Львівщині дитина потрапила у реанімацію після укусу гадюки

На Львівщині 8-річну дівчинку зі зміїною отрутою у крові госпіталізували до Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медобʼєднання Львова. Плазун вкусив дитину на Стрийській трасі, коли та намагалася його спіймати, аби погратися.

Про це повідомили у Першому медоб'єднанні Львова. 

Маленьку пацієнтку звати Аліса. І вона геть не боїться змій. Адже вдома в неї живе два екзотичних улюбленці: маїсовий полоз та молочна змія. Ось і на відпочинку за містом Аліса вирішила побавитися із плазуном. Спіймала одного біля озера, однак тварина вивернулась і вкусила дитину за великий палець лівої руки. Дівчинка відразу відчула біль, а місце укусу посиніло. Батьки прибігли на допомогу, сфотографували плазуна і швиденько повезли доньку до лікарні. Як виявилося, вкусила Алісу саме отруйна змія — гадюка.

Спеціалісти відділення анестезіології та інтенсивної терапії Лікарні Святого Миколая одразу розпочали очищувати кров дитини від отрути. Вжили протишокових заходів та виконали інфузійну терапію. Під час постійних крапельниць кожні чотири години дівчинці брали кров на аналіз та міряли температуру, аби відстежувати будь-які зміни в організмі. Ось так добу Аліса пробула в реанімації під пильним медичним наглядом.

Гадюки — це єдиний тип отруйних змій, що водяться в Україні. У нашій місцевості є кілька видів цих плазунів. Натрапити на них можна у болотистій місцевості, поблизу заростей водойм, у горах тощо. Нині починається період їхньої найбільшої активності, тож варто бути пильними. Адже отрута гадюки — це токсин, що уражає одразу кілька систем: кровотворну, серцево-судинну та нервову. Після укусу потрібно якомога швидше звернутися за медичною допомогою.

УВАГА! В жодному разі не намагайтеся відсмоктати отруту!

Ось кілька порад як надати собі чи дитині першу домедичну допомогу у випадку укусу гадюки:

— звільніть місце укусу від обтислих речей;
— обробіть рану (краще антисептиком на водній основі);
— за можливості прикладіть до місця укусу лід або щось холодне;
— випийте 1-2 таблетки ліків від алергії;
— менше рухайтеся та пийте багато води.

Ці заходи уповільнять розповсюдження отрути та дозволять виграти трохи часу.

Для 8-річної Аліси, яку вчасно доправили до лікарні і якій надали всю необхідну медичну допомогу, зустріч із отруйною змією минула без наслідків для здоров’я. Вже невдовзі після надзвичайної пригоди дівчинку відпустили додому.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024