У Радивилівській лікарні на Рівненщині запрацює комп’ютерний томограф

28 Травня 2024, 17:12
У Радивилівській лікарні на Рівненщині запрацює комп’ютерний томограф 513
У Радивилівській лікарні на Рівненщині запрацює комп’ютерний томограф

У Радивилівській центральній міській лікарні, що на Рівненщині, завершено інсталяцію сучасного комп’ютерного томографа – GE Healthcare Optima CT 520.

Медобладнання придбали у рамках одного зі спільних проєктів Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку, повідомили на сайті МОЗ. 

Протягом 2023 року медична допомога у медзакладі надавалася 36 тисячам жителів територіальних громад, понад шість тисяч із них пролікували у стаціонарних умовах. 1400 пацієнтів потребували обстеження на комп’ютерному томографі, для цього їх доводилося транспортувати до інших медичних закладів.

На сьогодні Радивилівська центральна міська лікарня уклала договори з НСЗУ за 19 пакетами медичних послуг, серед яких: первинна медична допомога; хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах; медична допомога під час пологів; мамографія; гістероскопія; цистоскопія; мобільна паліативна медична допомога; профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах; колоноскопія тощо. Надання медичних послуг у межах цих пакетів потребує якісної діагностики на комп’ютерному томографі. 

Завдяки появі сучасного КТ у лікарні надаватимуть більше медичних послуг із застосуванням найновітнішої методики діагностування. Лікарі зможуть оперативно і безпечно діагностувати патологічні стани, проводити диференційну діагностику, визначитись із подальшою тактикою лікування пацієнтів.

Наразі комп’ютерний томограф вже змонтовано в лікарні, а медичний персонал проходить кваліфіковане навчання для подальшої роботи з обладнанням. Лікарня подасть пакет необхідних документів до Державної інспекції ядерного регулювання України. Після надання відповідного дозволу на право експлуатації КТ апарат почне свою повноцінну роботу.

 

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024