Херсонським школярам розповіли про небезпеку кору та важливість вакцинації

28 Травня 2024, 16:28
Кір 1347
Кір

Фахівці Херсонського обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно з викладачами Херсонської багатопрофільної гімназії № 20 імені Бориса Лавреньова та Херсонським центром позашкільної роботи Херсонської міської ради організували зустріч з вихованцями закладів.

Тема зустрічі – «Кір: швидкий та небезпечний», повідомили у Херсонському обласному центрі КПХ.

Заняття проходило з застосуванням сучасних освітніх сервісів, оскільки безпекова ситуація в регіоні не дозволяє учням ходити до школи. Заняття провели в рамках проєкту «Поширення вакцинації від кору».

Фахівці Херсонського обласного центру контролю та профілактики хвороб учням гімназії розповіли про імунізацію та пояснили, як працюють вакцини. Діти дізналися, навіщо їм роблять щеплення та від яких інфекційних хвороб вони захищають. Крім того, школярам роз’яснили як, коли та внаслідок чого з’явилися вакцини та який вплив вони мають на організм людини.

Читайте такожЯкими бувають ускладнення від кору: роз'яснення МОЗ

Особливу увагу приділили розповіді про кір та важливість вакцинації від цієї хвороби. Тож, учні дізнались, що кір швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, наприклад під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря під час чхання, кашлю або розмови хворого. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, можуть інфікуватися. Вірус кору може зберігати заразність в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Педагоги гімназії, Херсонського центру позашкільної роботи разом з учнями переглянули відео, отримали брошури, розроблені, спеціально в рамках проєкту «Кір: швидкий та небезпечний», брендовану продукцію, які допоможуть їм краще знати та розуміти, що вакцинація є єдиним ефективним способом убезпечити дітей та дорослих від важкого перебігу хвороби.

Захід відбувся у рамках проєкту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.

Нагадаємо, за підсумками «наздоганяючої вакцинації» улітку 2023 року, понад 153 тисячі осіб надолужили пропущені щеплення. Водночас майже 30% запрошених не з’явилися на вакцинацію через виїзд або тимчасове проживання за кордоном. Найбільше таких відмов зафіксували у Сумській та Чернігівській областях. У близько 8% дітей під час медичного огляду були підтверджені протипоказання до вакцинації, зумовлені станом здоров’я. Решта — відмовились від вакцинації через релігійні або особисті переконання.

Читайте також: На Херсонщині фахівці агітували батьків вакцинувати дітей проти кору та інших інфекцій. ФОТО

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024