До сфери управління МОЗ перейшли 16 обласних бюро судмедекспертизи, решта – на фінальному етапі

28 Травня 2024, 15:38
16 обласних бюро судмедекспертизи перейшли до сфери управління МОЗ, решта — на фінальному етапі 1459
16 обласних бюро судмедекспертизи перейшли до сфери управління МОЗ, решта — на фінальному етапі

Реорганізація бюро судмедекспертизи (СМЕ) в областях передбачає створення централізованої мережі судово-медичних установ у сфері управління Міністерства охорони здоровʼя України.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я. 

16 регіональних бюро СМЕ повністю перейшли до сфери управління МОЗ. А саме: у Вінницькій, Миколаївській, Чернігівській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Сумській, Кіровоградській, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській, Полтавській, Закарпатській, Житомирській областях, також у столиці та Київській області. 

Решта регіональних бюро судмедекспертизи в областях завершують процеси, необхідні для передачі майнових комплексів: зокрема, утворення комісій з передачі майна, документального оформлення (повного переліку майна та інших законодавчих процедур).

«Рішення про передачу цілісних майнових комплексів бюро судово-медичної експертизи з комунальної у державну власність поетапно ухвалюють усі регіони України. Після того, як усі обʼєкти перейдуть зі сфери управління областей на національний рівень, запрацює єдина вертикаль експертизи. Враховуючи, що під час війни навантаження на судово-медичних експертів зростає, діючі та нові лабораторії СМЕ будуть дооснащені сучасним обладнанням. Це дозволить пришвидшити процедуру ідентифікації загиблих, впровадити інноваційні підходи до проведення експертиз відповідно до вимог міжнародного права, що сприятиме ефективному розслідуванню та документації воєнних злочинів, скоєних проти країни та українців», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Реорганізація бюро судмедекспертизи в областях та дооснащення наявних лабораторій дозволить проводити нові експертизи, зокрема з використанням молекулярно-генетичних методів (ДНК-експертиза) та сучасних токсикологічних методів досліджень. 

У ході реорганізації заплановане створення трьох нових лабораторій та дооснащення двох наявних лабораторій, які дозволять проводити ідентифікацію людей за ДНК-ознаками, а також доводити звʼязок певних токсичних чинників із розладами здоровʼя або іншими станами.

Крім того, лікарі-інтерни, які навчатимуться за спеціальністю «Судово-медична експертиза», проходитимуть інтернатуру на базі бюро судмедекспертизи в регіонах. Підготовка міститиме практичне навчання з урахуванням міжнародних стандартів, ознайомлення зі сучасними методами проведення експертиз, документального оформлення та роботи зі сучасним високоточним лабораторним обладнанням. Цього року для лікарів інтернів відкрито 44 вакансії в регіонах за спеціалізацією «Судово-медична експертиза». Навчання триватиме два роки.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024