Україна отримала дві міжнародні нагороди від ВООЗ за внесок у глобальну боротьбу з тютюнокурінням

28 Травня 2024, 09:11
Україна отримала дві міжнародні нагороди від ВООЗ за внесок у глобальну боротьбу з тютюнокурінням 339
Україна отримала дві міжнародні нагороди від ВООЗ за внесок у глобальну боротьбу з тютюнокурінням

Щороку, з нагоди Всесвітнього дня без тютюну, ВООЗ нагороджує окремих осіб та організації у всьому світі за особливі досягнення у галузі контролю над тютюном.

Цьогоріч Україна отримала дві нагороди від ВООЗ, зокрема лауреатами стали Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) та Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) МОЗ України, повідомили у Всесвітній організації охорони здоров'я.

Нагороду за впровадження заходів на національному рівні на міжнародній конференції до Всесвітнього дня без тютюну отримали представники МОЗ Тетяна Скапа та за впроваджені проєкти, як «Школи без нікотину та тютюну» World Health Organization Ukraine на регіональному рівні – Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб – Наталія Іванченко-Тимко.  

 

Як повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, зараз Україна серед 74 успішних країн, які ефективно захищають населення від тютюнопаління та пасивного куріння. Системне посилення антитютюнових обмежень до початку війни дозволило зменшити кількість щоденних курців в країні з 37% до 24%. Наразі цей показник 27,4%, робота триває.

В країні працює Національний онлайн-сервіс, який допомагає кинути курити: анонімно і безкоштовно. Лише за останні 2 роки послугою скористались понад 140 000 користувачів: 12,5% з них попрощались зі шкідливою звичкою.

Читайте також: В Україні запрацював оновлений сайт, який допоможе кинути курити

З 11 січня 2024 року впроваджено європейське маркування пачок тютюнових виробів. 65% площі пачки займають медичні попередження про шкоду куріння. Тобто, людина яка курить щодня бачить їх щонайменше 20 разів на день і 7 000 разів на рік.

Читайте такожВ Україні від наслідків куріння у середньому помирає 130 тисяч людей щороку, – МОЗ

З 11 липня 2023 року в Україні діє комплексний антитютюновий Закон №1978, норми якого базуються на положеннях рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та імплементують положення директиви 2014/40/ЄС, реалізація якої знизила поширеність куріння у Європейському Союзі.

За даними ВООЗ приблизно 1 із 5 дорослих у світі зараз вживає тютюн, тоді як у 2000 році палив кожен третій. Це показник ефективності та дієвості системних кроків - від регіонального до національного рівня.

Читайте також: У Центрі громадського здоров'я курцям порадили, як позбавитись шкідливої звички

 

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024