Тиск, надмірна вага, рівень глюкози: що виявили фахівці під час виїздів у громади Херсонщини

27 Травня 2024, 16:17
Тиск, надмірна вага, рівень глюкози: що виявили фахівці під час виїздів у громади Херсонщини 1344
Тиск, надмірна вага, рівень глюкози: що виявили фахівці під час виїздів у громади Херсонщини

Мобільна бригада Херсонського обласного центру контролю та профілактики хвороб організувала черговий інформаційно-профілактичний захід  «День здоров’я в громадах» в одному з населених пунктів Херсонського району.

В заході, що був присвячений профілактиці неінфекційних захворювань та промоції здорового способу життя, взяли участь місцеві мешканці та внутрішньо переміщені особи, багато дітей, повідомили на сторінці установи у фейсбуці

Фахівці відділу профілактики неінфекційних хвороб проводили скринінг артеріального тиску, рівня глюкози крові, вимірювали вагу та зріст з подальшим розрахунком ІМТ (індексу маси тіла).

Під час заходу відбувалась постійна комунікація з населенням щодо важливості контролю артеріального тиску та рівня глюкози крові, ведення щоденника артеріального тиску. Херсонські фахівці допомагали охочим розраховувати свої серцево-судинні ризики за допомогою шкали SCORE та пройти «Тест на ризик діабету 2 типу».

Серед відвідувачів заходу була поширена розроблена фахівцями анонімна «Анкета щодо обізнаності населення міста Херсон та деокупованих громад Херсонської області про основні фактори ризику виникнення неінфекційних хвороб». Для швидкого доступу до анкети в Google форматі був створений та надрукований QR код.

Під час заходу фахівці визначили, що майже 40% відвідувачів заходу мали перевищення артеріального тиску та більша частина мала надмірну вагу, а 20% – ожиріння, перевищення рівня глюкози крові виявили у 30% випадків.

Всім, хто мав перевищення цих показників, запропонували звернутися за консультацією до сімейного лікаря та надали друковану продукцію щодо правил вимірювання артеріального тиску, факторів ризику серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та їх профілактики.

Охочі змогли навчитися комплексу вправ для хребта, який підготував наш фахівець, відповідальний за рухову активність, з дітьми провели «веселу» руханку.

На заході транслювався аудіозапис з порадами: як дбати про психічний добробут, принципи здорового харчування, профілактика онкологічних, серцево-судинних та інших неінфекційних хвороб, про безоплатні медичні послуги в межах пакетів Програми медичних гарантій.

Всі присутні отримали таблетки для знезараження води «Акватабс» разом з інструкцією для їх використання, друковану продукцію щодо ментального здоров’я, зокрема «Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам» Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що навчає боротися зі стресом. https://howareu.com/, буклети «5 кроків до здорового життя», листівки «Як вимірювати артеріальний тиск», «Як забруднену воду перетворити на питну», «Симптоми інфаркту міокарда» та ін.

В складі мобільної бригади були також фахівці відділів імунопрофілактики, епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб, які проводили індивідуальні бесіди про те, як вберегтися від небезпечних інфекцій, профілактику туберкульозу, кишкових інфекцій, холери, гепатиту A, поліомієліту та інших. 

Пояснювали важливість вакцинації згідно Національного календаря щеплень та проти COVID-19, роздавали друковані матеріали з цих питань (буклети, ліфлети, брошури, листівки). Фахівці провели опитування за допомогою «Опитувальника ризику виникнення туберкульозу» та «Туберкульоз симптоми та профілактика».

 

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024