Які безоплатні послуги передбачені пакетом амбулаторної допомоги

27 Травня 2024, 12:46
Амбулаторна допомога 1478
Амбулаторна допомога

Пакетом Програми медичних гарантій «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах» передбачена низка безоплатних медичних послуг.

Яких саме – нагадали у Нацслужбі здоров'я.

Консультації лікарів вузької спеціалізації:  

  • встановлення або зняття діагнозу

  • призначення або корекція медикаментозного лікування

  • визначення способів і методів лікування, курсу процедур і рекомендацій, а також подальшого маршруту пацієнтів 

  • динамічне спостереження за пацієнтами із хронічними захворюваннями.

Лабораторна діагностика відповідно до напряму надання медичної допомоги закладом охорони здоров’я. Це загально-клінічні та біохімічні, бактеріологічні, імунологічні, цитологічні, гормональні та інші аналізи.

Інструментальні дослідження на кшталт рентгену, КТ, МРТ, УЗД, ендоскопічних обстежень, електрокардіографії, електроенцефалографії, офтальмологічних досліджень та інших.

Медична допомога в умовах денного стаціонару.

Медична допомога при зверненні пацієнтів до травматологічних пунктів або приймального відділення без подальшої госпіталізації.

Обов’язкові профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років.

Проведення спеціалізованого лабораторного генетичного обстеження пацієнтів із підозрою на наявність спадкової та/або вродженої патології.

Повний перелік в межах пакету «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах» можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі «Вимоги ПМТ 2024 (п.27)».

Чи будь-який медичний заклад, який має контракт із НСЗУ на амбулаторну допомогу, надає виключно весь перелік послуг

Ні, лікарня (поліклініка чи діагностичний центр) надає той обсяг медичних послуг, який властивий закладу відповідно до напряму надання медичної допомоги та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Також має значення наявність певного обладнання та лікарів за напрямом надання допомоги у штаті закладу.

Наприклад, в офтальмологічній поліклініці пацієнти можуть безоплатно отримати консультацію офтальмолога, пройти інструментальні обстеження для перевірки зору. Але такий заклад не надає медичні послуги за напрямом, наприклад, гінекології чи психіатрії. Інший приклад.

Якщо у лікарні немає УЗД чи рентген-апарату, то такі обстеження пройти саме в цьому закладі неможливо. Всі ці послуги також гарантовані пацієнтам, але отримати їх можна в іншому закладі, який має відповідних фахівців за цим напрямом та обладнання.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024