В управлінні охорони здоров’я Волинської ОДА обговорили проблемні питання і виклики медицини в регіоні

27 Травня 2024, 09:09
В управлінні охорони здоров’я Волинської ОДА обговорили проблемні питання і виклики медицини в регіоні 481
В управлінні охорони здоров’я Волинської ОДА обговорили проблемні питання і виклики медицини в регіоні

На Волині тисячі людей потребують реабілітації і лише 16 медзакладів, які можуть її здійснювати.

Про це та інші виклики в галузі охорони здоров'я обговорювали на колегії управління охорони здоров'я Волинської ОВА, написала на своїй сторінці у фейсбуці народна депутатка Ірина Констанкевич.

Зокрема, також на колегії обговорили проблеми розвитку екстреної медичної допомоги. Директор Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Шмаль означив проблеми, шляхів їх вирішення. З основного:

  • проблемним залишається надання допомоги хронічним хворим. Часто хронічні пацієнти не мають сімейного лікаря, або потребують соціального супроводу.

  • Відсутність підписаного пакета Nº 19 «Стаціонарна психіатрична допомога» у: Ковельському медобʼєднанні, Камінь-Каширській ЦРЛ.

Великі відстані щодо госпіталізації пацієнтів з Любомля, Шацька, Ратне, Камінь-Каширська, Любешева та інших північних територій області призводять до збільшення часу госпіталізації пацієнтів до трьох годин, запізнення на критичні та екстрені звернення, витрат на пальне тощо.

Ще одне питання – обговорення плану заходів з реалізації проєкту «Створення інтегрованої системи реабілітаційної допомоги для всіх груп населення Волинської області на період 2023-2024 років».

«Повномасштабне вторгнення лише підкреслило гостроту проблеми відсутності сучасної, дієвої системи реабілітації. Станом на зараз в області є 16 закладів стаціонарної та амбулаторної реабілітації. Лише у Волинському обласному госпіталі ветеранів війни, у якому 170 ліжок, впродовж 2023 року проліковано майже 3800 військовослужбовців. Звісно, потреби величезні», – зазначила нардепка.

За її словами, на Волині необхідно будувати нову систему реабілітації, яка буде пацієнтоорієнтованою.

«На всіх рівнях, заходах, в уряді і парламенті я підіймаю і підійматиму питання підтримки ветеранів. Бо це Титани. Ми зобовʼязані створити їм всі необхідні умови, аби вони почували себе дійсно героями: у себе вдома, в держустанові, в лікарні, чи на відпочинку», – зазначила Констанкевич.

Також на колегії обговорили питання про співпрацю управління охорони здоров’я облдержадміністрації, комунальних закладів охорони здоров’я з Волинським національним університетом імені Лесі Українки.

Університет, зокрема медичний факультет, уклав 20 угод із закладами охорони здоров’я області. Окрім цього, анонсували, що є позитивне рішення щодо ліцензування спеціальності «Ерготерапія».

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024