Американські лікарі у Львові проконсультували понад пів сотні дітей та провели дев'ять надскладних операцій

26 Травня 2024, 15:39
Американські лікарі у Львові проконсультували понад пів сотні дітей та провели дев'ять надскладних операцій 480
Американські лікарі у Львові проконсультували понад пів сотні дітей та провели дев'ять надскладних операцій

Понад пів сотні консультацій та дев'ять надскладних хірургічних втручань зробили лікарі зі США, які допомагають українським дітям із важкими вродженими та набутими аномаліями хребта.

Впродовж двох тижнів відомий американський спінальний хірург українського походження Марк Диржка та його колега нейрофізіолог Браян Дембоскі – спільно з ортопедами-травматологами дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова консультували та оперували дітей із вадами спини. Це пацієнти з важкими сколіозами, кіфозами та лордозами, повідомили у Першому медоб'єднанні Львова. 

Це вже третій візит Марка Диржки до львівської лікарні. Вперше він приїхав в Україну буквально через кілька місяців від початку повномасштабної війни. Ось що провідний спінальний хірург Пресвітеріанської лікарні Нью-Йорка розповідає про свою мотивацію:

«Моя родина – з України. Тож, коли тут розпочалася велика війна, я вирішив, що маю допомагати українському народові. Мій кузен брав участь у Революції Гідності. І, на жаль, він загинув в АТО. Велика честь для мене бути тут – в Лікарні Святого Миколая, оперувати та консультувати українських дітей».

Цього разу Марк Диржка спільно з львівськими медиками встигли прооперувати дев'ять пацієнтів зі складними патологіями хребта: одного дорослого та восьмеро дітей.

«Пацієнти, яких ми оперували ці два тижні, мають вторинні нервові м’язові сколіози, тобто важкі деформації, що виникають зазвичай на фоні якогось основного важкого захворювання. Серед найважчих пацієнтів: двоє зі СМА (спінальною м’язовою атрофією) та один з церебральним паралічем», – підсумовує візит американських колег Мар’ян Орач, ортопед-травматолог Лікарні Святого Миколая.

Окрім цього, Марк Диржка проконсультував близько 60 пацієнтів та відібрав серед них найважчих – тих, кого візьметься оперувати наступного разу – під час своєї четвертої місії до Лікарні Святого Миколая.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024