В Україні попри завершення сезону грипу спостерігаються важкі випадки захворювання у дітей

26 Травня 2024, 14:48
Грип та ГРВІ 1542
Грип та ГРВІ

Попри весну і закінчення сезону грипу в Україні реєструються випадки цієї інфекції у дітей, причому випадки, які потребують госпіталізації.

Про це в коментарі «УНН» розповіла головна інфекціоністка України, заслужена лікарка, професорка Ольга Голубовська.

Лікарка зазначила, що останній епідсезон грипу був важким.

«Дуже важкий у нас був сезон грипу. У нас госпітальна летальність цього року від грипу перевищувала госпітальну летальність від ковіду. І досі, попри те, що це вже не сезон, реєструються важкі випадки, які потребують госпіталізації, грипу, причому в дітей», – розповіла Голубовська.

Вона також додала, що почастішали також випадки вітрянки, кашлюку – причому як серед дітей, так і серед дорослих.

Щодо коронавірусу, то професорка пояснила, що вірус уже втратив свою початкову агресивність і зараз, здебільшого, спричиняє легкі форми захворювання. Але летальний результат він все ж здатний викликати, а тому необхідно проводити своєчасне тестування груп ризику, а також, у разі виявлення інфекції, оперативно починати застосування терапії, спрямованої на коронавірус.

«Уже є терапія, тож справа у вчасному діагнозі. Вчасно поставлений діагноз, призначена терапія - рятує практично всіх. І ця закономірність однакова для всіх інфекцій. Буде нова пандемія, ще щось буде... Я просто хочу, щоб усі це запам'ятали раз і назавжди: інфекційні хвороби треба лікувати з моменту встановлення діагнозу якнайшвидше, у перші дні хвороби, а не на стадії реанімації», – наголосила фахівчиня.

Читайте також: За епідсезон на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли понад 4,5 мільйона українців

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024