Під час планових вимкнень світла заклади охорони здоровʼя відключатимуть в останню чергу

25 Травня 2024, 18:18
Під час планових вимкнень світла заклади охорони здоровʼя відключатимуть в останню чергу 1473
Під час планових вимкнень світла заклади охорони здоровʼя відключатимуть в останню чергу

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності».

Відповідно до постанови, обленерго мають забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії, повідомили у МОЗ. 

Згідно з затвердженим порядком визначено перелік критично важливих обʼєктів, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання. До переліку цих обʼєктів належать заклади охорони здоровʼя.

У МОЗ зазначають, що вже понад два роки повномасштабної війни російська армія продовжує цілеспрямовано атакувати енергетичну інфраструктуру України, щоби створити умови тотального блекаута та терору українців. Однак, попри це, уряд працює над децентралізацією енергосистеми, аби зробити її більш стійкою та захищеною від атак росії. 

Зараз через пошкоджену енергетичну інфраструктуру є певний дефіцит потужності та електроенергії в обʼєднаній енергетичній системі, тому в Україні на постійній основі запроваджені графіки обмеження споживання електроенергії. 

Аби забезпечити справедливу і рівномірну черговість розподілу використання електроенергії, а також визначити пріоритетність електропостачання споживачів, визначено перелік критично важливих обʼєктів, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження, серед яких і заклади охорони здоровʼя державної або комунальної форми власності. 

Схвалення такого рішення дозволить зберегти цілісність обʼєднаної енергетичної системи України в умовах балансових і мережевих обмежень, які спричинені масовими пошкодженнями критичної енергетичної інфраструктури, протягом дії воєнного часу та шести місяців після його припинення або скасування.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024