Лікар-психіатр Нововолинської лікарні поділився своєю історією стійкості на заході «Осмислення. Цінності та історії стійкості»

25 Травня 2024, 12:43
Лікар-психіатр Нововолинської лікарні поділився своєю історією стійкості на заході «Осмислення. Цінності та історії стійкості» 454
Лікар-психіатр Нововолинської лікарні поділився своєю історією стійкості на заході «Осмислення. Цінності та історії стійкості»

Вражаючою історією своєї стійкості поділився спікер Петро Ремізов, лікар-психіатр Нововолинської лікарні на заході «Осмислення. Цінності та історії стійкості».

Захід відбувся у Мистецькому просторі Волинської обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, повідомили на сторінці Нововолинської лікарні у фейсбуці

Сім’я лікарів Ремізових, Ілга Володимирівна – педіатриня та Петро Юрійович – психіатр-нарколог, працюють майже два роки у Нововолинській лікарні.
Повномасштабне вторгнення Росії змусило їх покинути свою домівку, адже життя в окупації стало нестерпним. Їх населений пункт захопили швидко та тихо.
Шлях до безпечної території був нелегкий, та й одразу евакуація була неможливою. Ще й вірили, що все скоро владнається та продовжували працювати.
Спочатку загарбники лікарню майже не чіпали: документацію вели українською, Україна платила зарплату. А в середині літа змінився військовий комендант, який сказав, що лікарі мусять йти на співпрацю.
Тоді сім’я Ремізових зрозуміла: життя там не буде. Спочатку просто відмовилися підписувати їхні документи, а коли стало страшно за себе, вирішили їхати. Так само як й інші лікарі. Виїхати вдалося із Запорізької області у липні 2022 року.
Подружжя їхало, приховуючи свою професію, інакше не випустили б. Халатів з собою не брали, фотографії з телефонів видалили, а документи про освіту та роботу сховали в упаковках із засобами жіночої гігієни.
На блокпостах перевіряли документи, багажник, сумки, дивилися додатки в телефоні. Повезло - нічого підозрілого окупанти не побачили та повірили в легенду, що подружжя їде просто в гості.
Приїхали в Нововолинськ, бо була пропозиція роботи. Колеги завжди підтримують та допомагають. Тим більше, кажуть, в лікарні дуже багато молодих медиків, вдома такого не було.

Подолавши непростий шлях зміни місця проживання, медики зуміли успішно реалізувати себе у Нововолинську.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024