На Волині укус кліща спровокував ураження мозку у 58-річного чоловіка

25 Травня 2024, 09:04
На Волині укус кліща спровокував ураження мозку у 58-річного чоловіка 501
На Волині укус кліща спровокував ураження мозку у 58-річного чоловіка

Чоловікові з Волині, якого вкусив кліщ, змогли поставити правильний діагноз лише через пів року у Львові.

У 58-річного чоловіка Леоніда К. понад пів року трималася висока температура, 38 градусів, боліла голова і була сильна загальна слабкість. Чоловік ходив по різних клініках різних міст України, проходив різноманітні обстеження, але добитися нормальної температури тіла і точного діагнозу так і не вдавалося: як тільки він переставав пити медикаменти, температура знову піднімалася до 38 градусів. За порадою знайомих хворий приїхав на обстеження у Львівську обласну інфекційну лікарню, пише «ZAXID.NET».

Лікарка-інфекціоністка Ірина Пестушко повідомила, що до інфекційної лікарні пацієнт потрапив з високою температурою, бактерійною інфекцією, сильним головним болем, болем у м’язах, суглобах, зниженням гостроти зору і сильною загальною слабкістю.

«Ми пацієнта ретельно обстежили: зробили рентген, УЗД та інші обстеження, але не побачили жодних причин для такого стану пацієнта. Тоді вирішили зробити пункцію і побачили, що у нього є вірусний менінгоенцефаліт (запалення головного мозку). І почали обстежувати пацієнта на всі можливі віруси: герпес, цитомегаловіруси та інші, а також зробили обстеження на борелії. Результат обстеження крові на борелії прийшов позитивний», – каже Ірина Пестушко.

Чоловікові поставили діагноз: нейробореліоз – ураження центральної нервової системи. І призначили відповідне лікування. Після курсу лікування температура впала до нормальних показників і минулого тижня пацієнта виписали додому.

Пацієнт ніяк не пов’язував свій стан з укусом кліща, бо характерної для укусу еритеми на тілі не бачив, хоч він часто ходить в ліс, живе за містом у зеленій зоні. Його інколи кусали кліщі, але особливих проблем зі здоров’ям раніше не виникало.

Читайте також: Сезон активності кліщів: як захиститися та що робити, якщо ви знайшли кліща на тілі

Ірина Пестушко каже, що після укусу кліща нейробореліоз діагностують нечасто, останній випадок нейробореліозу був приблизно п’ять років тому.

Нагадаємо, укус кліща може викликати хворобу Лайма – інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Тож якщо помітили на тілі кліща чи червоні плями невідомого походження, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%.

Читайте також: У селищі на Волині жінка захворіла на кліщовий енцефаліт: в яких регіонах є небезпека

 Читайте наші найсвіжіші новини сайту Район.Медицина у телеграм-каналі.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024