В Україні лікарі провели понад 10 тисяч віддалених діагностик вагітних з використанням телемедицини

24 Травня 2024, 12:29
В Україні лікарі провели понад 10 тисяч віддалених діагностик вагітних з використанням телемедицини 1567
В Україні лікарі провели понад 10 тисяч віддалених діагностик вагітних з використанням телемедицини

Понад 180 перинатальних закладів по всій країні сьогодні використовують портативні пристрої кардіотокографії «Sigmafon» для проведення віддаленої діагностики вагітних пацієнток.

Уже було проведено понад 10 тисяч досліджень вагітних пацієнток, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я. 

Кардіотокограф – скринінговий пристрій, який допомагає оцінити внутрішньоутробний стан плоду, завчасно виявити можливі відхилення чи загрози вагітності та запобігти їм.

Як це працює

  • На телефон жінки встановлюється спеціальний застосунок.
  • За допомогою бездротового звʼязку до телефону підʼєднується кардіотокограф
  • Датчики девайсу приєднуються до живота вагітної – вони фіксують та передають отримані дані про частоту серцевих скорочень плоду, фіксують активність мускулатури матки та реакції плоду на її скорочення
  • Рух плоду фіксує жінка, натискаючи спеціальну кнопку на пристрої
  • Результати діагностики зберігаються у додатку, лікар же може переглянути їх віддалено у своєму телефоні або за допомогою вебверсії телемедичної платформи. 

У взаємодії з телемедичною платформою «Carebits» пристрій дозволяє дистанційно відстежувати діагностичні показники життєдіяльності плоду. Далі платформа з використанням штучного інтелекту інтерпретує результати дослідження та формує аналітичний звіт. 

До того ж кардіотокографія є повністю безпечною для майбутньої матері та дитини, адже не використовує жодного шкідливого випромінювання чи іншого негативного впливу на організм та не потребує втручань, а тому жінка не відчуває ніяких неприємних відчуттів.

Так рішення допомагає в домашніх умовах забезпечити ефективний та безпечний огляд пацієнток, зокрема і тих, які знаходяться у групі ризику патології плоду.

Читайте також: Випасти з графіка не можуть ні на день: як працює реабілітаційне відділення Одеської обласної дитячої лікарні

В рамках гуманітарної допомоги, яку координує проєкт LHSS (Проєкт USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоров’я»), українські заклади охорони здоровʼя отримали: доступ до телемедичної платформи «Carebits», 300 портативних апаратів кардіотокографії «Sigmafon» та необмежену кількість ліцензій для користувачів. 

Читайте також: Ментальне здоров'я: що робити, якщо ваш сімейний лікар не пройшов навчання за mhGAP з ведення психічних розладів

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024