За дев'ять місяців 34 українські медзаклади підписали меморандуми про співпрацю із закордонними клініками

23 Травня 2024, 10:07
За дев'ять місяців 34 українські медзаклади підписали меморандуми про співпрацю із закордонними клініками 385
За дев'ять місяців 34 українські медзаклади підписали меморандуми про співпрацю із закордонними клініками

В Україні за дев'ять місяців роботи програми Міжнародного медичного партнерства підписали 34 меморандуми та досягнули ще 10 домовленостей про співпрацю між країнами.

Про це говорили під час конференції з міжнародного медпартнерства за участі першої леді України Олени Зеленської та міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, повідомили у МОЗ. 

Зазначається, що у вересні минулого року під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів започаткували програму міжнародного медичного партнерства. Тоді 25 українських лікарень отримали побратимів з-за кордону. Наразі є вже 34 підписані меморандуми. 

«Програма постійно розширюється та демонструє свою ефективність: українські лікарі мають змогу безпосередньо вивчати провідний світовий досвід та ділитися власним. Народжуються нові проєкти, як-от експертна школа з технології реконструкції і пластики у разі травматичних ушкоджень. Таким чином, розширення глобальної мережі міжнародного медичного партнерства сприяє підвищенню якості медичної допомоги в Україні. Попри складнощі та непрості умови наша медична система стає сильнішою та більш підготовленою до реагування на виклики, спричинені повномасштабною війною», – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
 

Участь у конференції також взяли представники програми німецько-українського партнерства у сфері охорони здоровʼя GIZ, Всесвітньої організації охорони здоровʼя, міністри охорони здоровʼя різних країн світу, керівники передових лікарень, як українських, так і світових. У ході конференції представники медзакладів мали змогу презентувати результати взаємодії та успішні історії партнерств.

За словами учасників заходу, в основі успішного міжнародного медичного партнерства стоїть, в першу чергу, медична дипломатія та розвиток людського капіталу. Адже якісні зміни у медичній системі можливі й ефективні, коли медична спільнота налагоджує міцні взаємозв’язки. Завдяки отриманому досвіду та навичкам українські та іноземні медики зможуть надавати пацієнтам високоякісну та сучасну допомогу, яка відповідає викликам часу. 

Побратимами українських лікарень у межах медичного партнерства стали дев’ять медзакладів із Франції, по три медзаклади з Молдови та Німеччини, по два – з Литви, Латвії, Ізраїлю, Швеції та Північної Македонії. А також передові лікарні Австрії, Данії, Естонії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Польщі, Румунії, Туреччини. З українського боку до партнерства долучилися медзаклади з Київської, Дніпропетровської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Одеської, Миколаївської, Вінницької, Чернігівської, Тернопільської та Закарпатської областей. 

Крім того, під час конференції було підписали ще дев'ять нових партнерств між українськими та іноземними клініками:

  • Францією та двома українськими лікарнями: Дніпропетровською обласною клінічною лікарнею ім. І. І. Мечникова та Національною дитячою спеціалізованою лікарнею «ОХМАТДИТ»;
  • Польщею та Першим медичним об’єднанням Львова, дитячою лікарнею Святого Миколая;
  • Великобританією та Львівською обласною клінічною лікарнею;
  • Німеччиною та пʼятьма медзакладами України: Національним медичним університетом імені Богомольця, Київ; Інститутом неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України, Харків; Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького; Обласним клінічним центром нейрохірургії та неврології, Ужгород; Тернопільською обласною клінічною психоневрологічною лікарнею.

​Учасники конференції також обговорили важливість реалізації міжнародного медичного партнерства та бачення подальших кроків у цій сфері. Отримані рекомендації та результати роботи стануть основою для поглиблення міжнародних медичних партнерств між українськими та світовими лікарнями.

Захід відбувся за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Федерального міністерства економічної кооперації та розвитку Німеччини, Expertise France та Всесвітній організації охорони здоров’я. 

Також зазначається, що лише протягом квітня 2024 року 186 працівників закладів охорони здоров’я, серед яких – 79 лікарів з 45 медзакладів з різних областей України, взяли участь у наукових заходах, зокрема, конференціях, конгресах, тренінгах, семінарах за кордоном тощо. Українські медики пройшли навчання у Нідерландах, Німеччині, Польщі, Франції, Латвії, Іспанії та в інших країнах. Таким чином, українські медики продовжують переймати досвід іноземних колег та підвищувати свій професійний рівень й практичні навички.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024