В Охматдиті пересадили нирку 11-річному хлопчику від посмертного донора з Одещини
В Охматдиті пересадили нирки двом хлопчикам, для одного з яких посмертним донором став молодий чоловік з Одещини.
Про це повідомили на сторінці Охматдиту у фейсбуці.
Першим донорський орган отримав Льоша, 11-річний хлопчик з Харківської області, який пройшов через важкий шлях боротьби з вродженою вадою розвитку сечовидільної системи, хронічною хворобою нирок.
Льоші чотири рази випадала можливість трансплантації нирки, але через його імунну систему та антитіла, які виробляв організм, всі ці варіанти не підходили дитині. Як потенційного донора розглядали і його бабусю, але у хлопчика виникла імунологічна несумісність. Це означало, що ця нирка не приживеться.
Льоша довго очікував на пересадку. Він жив у лікарні понад рік та проходив процедуру гемодіалізу.
Донором для дитини став молодий чоловік з Одеської області, який потрапив в аварію, внаслідок чого загинув. Але завдяки його дружині, яка надала згоду на вилучення органів для донорства, спеціалісти Охматдиту змогли провести трансплантацію нирок та врятувати два життя. Світла пам’ять донору та безмежна шана його родині.
«Трупна трансплантація завжди є екстремальною, тому що в нас досить короткий термін від часу вилучення органу до пересадки. І тому спеціалісти виїхали опівночі. Завдяки поліції шлях у майже 500 кілометрів вони подолали екстремально швидко. Саме тому нам вдалося швидко транспортувати органи до Охмадиту. А за цей час ми підготували хлопців до трансплантації», – пояснює хірург-трансплантолог Охматдиту Олег Годік.
Другим хлопцем став 16-річний пацієнт, який також отримав шанс на нове життя завдяки проведеній трансплантації.
Пересадка нирок – складна хірургічна операція, після якої на хлопців чекає етап реабілітації.
«Ми готували цю дитину до пересадки дуже довго. Адже головне правило при трансплантації – щоб в організмі не було жодних вогнищ будь-яких інфекцій. Ситуація Льоші була дуже складною. Через порушення відтоку сечі та постійні інфекційні процеси в нирках, спочатку довелося видалити одну з них, а потім іншу. Саме тоді дитина стала готовою до пересадки. Невдовзі знайшовся трупний орган для проведення операції», — розповідає Ольга Бабічева, завідувачка відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій НДСЛ «Охматдит».