На Волині утеплять чотири обласні медзаклади за гроші з пільгового кредиту

22 Травня 2024, 15:28
На Волині утеплять чотири обласні медзаклади за гроші з пільгового кредиту 483
На Волині утеплять чотири обласні медзаклади за гроші з пільгового кредиту

На Волині підготували програму енергоефективності обласних медичних закладів.

Відповідний проєкт рішення «Про затвердження Регіональної програми підвищення енергоефективності закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2024-2027 роки» схвалили члени постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики, повідомили в обласній раді

Участь у роботі бюджетної комісії також взяли керівник Інформаційно-аналітичного центру «Волиньенергософт» Олександр Курилюк, генеральні директори лікарень-учасниць субпроєкту з термореновації, очільник департаменту фінансів ОВА Ігор Никитюк та начальник управління охорони здоров’я Юрій Легкодух.

Обґрунтовуючи необхідність прийняття регіональної програми з підвищення енергоефективності обласних медустанов, голова профільної депутатської комісії Орест Маховський зазначив, що цього року Бюджетним кодексом обмежено використання вільних залишків коштів обласного бюджету, які були основним джерелом інвестиційних ресурсів. 

Разом з вилученням на користь державної скарбниці ПДФО військових це значно ускладнило ситуацію з бюджетними можливостями. 

«Однак є задуми, реалізацію яких ми не можемо відтермінувати. Йдеться про субпроєкт термореновації будівель чотирьох обласних медичних закладів: клінічної та психіатричної лікарень, госпіталю інвалідів війни та дитячих лікарні і поліклініки медоб’єднання захисту материнства й дитинства. Над здобуттям пільгового кредиту від Європейського інвестиційного банку ми працювали кілька років, отримали згоду на реалізацію від Мінфіну та Мінінфраструктури, провели частину тендерів. В цих умовах розробка програми – єдиний механізм залучення до співфінансування медичних закладів як вигодонабувачів проєкту термореновації», – зазначив Орест Маховський.

Ініціатор і розробник зазначеної програми, керівник КП «Волиньенергософт» – кінцевого бенефіціара субпроєкту термореновації Олександр Курилюк додав, що сплату тіла кредиту відтерміновано на 5 років. Однак цьогоріч належить сплатити частку співфінансування та відсотки за позикою. 

«Я дякую керівникам медичних закладів за те, що вони дали згоду виступити інвесторами цих платежів. Вдячний також депутатам і департаменту фінансів за допомогу перевести у практичну площину проєкт, над яким ми так довго працювали. Переконаний, що всі роботи вдасться виконати у визначений термін – упродовж 2024-2026 років», - висловив він упевненість.

«Термореновація – це нагальна потреба, тому ми однозначно і відразу погодилися брати участь у співфінансуванні, іншого варіанту просто немає», – запевнив керівник обласної клінічної лікарні Олександр Дудар. 

Його підтримала і генеральна директорка медоб’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська. 

«Я розумію важливість цього рішення, бо маю з чим порівняти. Сьогодні оплата енергоносіїв у дитячій лікарні обходиться утричі дорожче, аніж у перинатальному центрі, де проведено усі роботи з енергозбереження».

Готовність до співпраці підтвердив і головний лікар обласної психіатричної лікарні Сергій Дудка. 

«Це серйозна інвестиція, але ми готові до співпраці, бо наша лікарня не знала ремонту з часів зведення, а проект термореновації дозволить незрівнянно покращити умови перебування пацієнтів і суттєво ощадити у майбутньому на енергоносіях». 

Такої ж думки притримується і керівниця госпіталю інвалідів війни Тетяна Масікова: «Цей важливий соціальний проєкт стане великим здобутком для усієї системи охорони здоров’я області».

Тож члени бюджетної комісії рекомендували сесії обласної ради затвердити Регіональну програму підвищення енергоефективності закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2024-2027 роки.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024