Відділ обласного центру контролю та профілактики хвороб у Ковелі отримав газовий аналізатор від міської ради

22 Травня 2024, 10:14
Відділ обласного центру контролю та профілактики хвороб у Ковелі отримав газовий аналізатор від міської ради 359
Відділ обласного центру контролю та профілактики хвороб у Ковелі отримав газовий аналізатор від міської ради

З нагоди Європейського тижня громадського здоров’я Ковельський відділ обласного центру контролю та профілактики хвороб отримав від міської ради сучасний прилад для вимірювання шкідливих забруднювальних речовин в атмосферному повітрі. 

Вручення газоаналізатора відбулося під час зустрічі Ковельського міського голови Ігоря Чайки і головної державної санітарної лікарки Волині, генеральної директорки центру Наталії Янко, повідомляють у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

Одним із завдань, які виконує Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб, є оцінка ризиків для життя і здоров’я населення. Йдеться, зокрема, про можливі впливи забруднення атмосферного повітря (за результатами його моніторингу) на здоров’я та життєдіяльність населення. Установа здійснює дослідження атмосферного повітря відповідно до закону України «Про систему громадського здоров’я» та в рамках реалізації проєкту Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря Волинської зони на 2021-2025 роки.

Сучасний багатокомпонентний газоаналізатор дозволить якісно і в короткі терміни з високою точністю визначати вміст оксиду вуглецю,  діоксиду азоту, сірчистого ангідриду та аміаку в атмосферному повітрі, зазначають в установі. Також це дасть змогу значно збільшити кількість досліджень, у рази підвищити ефективність виконання планів моніторингових досліджень на території Ковельської громади.

Довідково: У Ковелі є три маршрутні пости спостереження, де щомісячно здійснюється відбір проб атмосферного повітря. Окрім того, його дослідження проводяться згідно з планом моніторингових досліджень.

Всього за 2023 рік проведено 1047 проб/досліджень атмосферного повітря, із них щодо вмісту оксиду вуглецю – 112, діоксиду азоту – 232, сірчистого ангідриду – 192, аміаку – 183. Відхилень не виявили.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024