Коли і за який термін військовозобов’язані мають пройти ВЛК

22 Травня 2024, 09:11
Коли і за який термін військовозобов’язані мають пройти ВЛК 2366
Коли і за який термін військовозобов’язані мають пройти ВЛК

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше мали статус «обмежено придатний», повинні до 4 лютого 2025 року повторно пройти військово-лікарську комісію. Це передбачає новий закон про мобілізацію. Щоб пройти ВЛК, колишнім «обмежено придатним» та іншим військовозобов’язаним, які оновлять свої дані у ТЦК, потрібно буде дочекатися відповідного направлення.

Максимальний час для проходження військово-лікарської комісії нині становить 14 днів, розповіла «УП. Життя» Олена Седлецька, голова військово-лікарської комісії індустріального районного ТЦКСП Дніпра.

Термін може бути більшим, якщо медики виявлять якесь захворювання і відправлять людину до інших міських лікарень. Якщо ж скарг за станом здоров’я немає, спрощений медогляд можна пройти за кілька днів.

Раніше військовозобов'язаному виділяли чотири дні для проходження ВЛК, а щоб визнати його непридатним для служби, вистачало висновків однієї комісії.

Однак зараз необхідно пройти ще один медичний огляд в іншої комісії і підтвердити висновки першої протягом цього ж терміну в 14 днів.

Читайте такожЖінки-медики та жінки-фармацевти повинні стати на військовий облік, якщо бажають працювати далі, – рішення Кабміну

Також для військових, які лікуються за кордоном, передбачені дистанційні ВЛК, але по поверненню вони мають пройти обов'язкову медкомісію.

Загалом усі військовозобов'язані під час воєнного стану мають повторно пройти комісію через рік, у мирний час – через п'ять років.

Читайте також: Усіх військовозобов’язаних будуть направляти на ВЛК після уточнення даних

Під мобілізацію підпадають особи з алко- і наркозалежностями, але є нюанс – експерт

 Чи призиватимуть на військову службу жінок-медикинь після змін у законі про мобілізацію

По догляду за людиною з інвалідністю від мобілізації звільнять дві категорії громадян

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024