Петиція за збереження бронювання ліків на сайтах набрала понад 27 тисяч підписів

21 Травня 2024, 16:33
Петиція за збереження бронювання ліків на сайтах набрала понад 27 тисяч підписів 379
Петиція за збереження бронювання ліків на сайтах набрала понад 27 тисяч підписів

Петиція з проханням не забороняти онлайн-сервіс з пошуку ліків і товарів для здоров’я Tabletki.ua та інших прайс-агрегаторів набрала понад 27 тисяч голосів з необхідних 25 тисяч.

Про це повідомили на офіційній сторінці «Tabletki.ua».

У тексті звернення йдеться, що заборона використання прайс-агрегаторів – «це удар і по споживачеві, і по ринку».

«Споживач втратить незалежне джерело інформації про наявні ліки та пропозиції цін зі знижками на них, а аптеки, що не мають фінансової можливості для розробки власного сайту, втратять важливий канал зв’язку зі споживачем. Страждатиме конкуренція – асортимент ліків скорочуватиметься, ціни будуть рости, великі аптеки отримуватимуть перевагу над меншими», – зазначив співзасновник онлайн-сервісу Євген Муравщик.

Він стверджує, що прайс-агрегатори стали незамінним помічником українців. Вони обирають аптеку, де є потрібні ліки за прийнятною ціною, і часто бронюють їх.

За його словами, майже всі аптеки на сьогодні під’єднані до прайс-агрегаторів, з їхньою допомогою здійснюється вже понад 30% усіх продажів лікарських засобів.

Чим зумовлене рішення заборонити прайс-агрегаторів?

У квітні Держлікслужба опублікувала проєкт постанови «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)».

У ній запропоновані зміни в правилах електронної торгівлі ліками, зокрема зобов'язання публікувати інформацію про ціни та здійснювати попереднє замовлення винятково на сайтах аптек.

«Ми категорично не погоджуємося із запропонованими змінами і вважаємо, що вони порушують права споживачів на інформацію. Заборона прайс-агрегаторів призведе лише до подальшої монополізації аптечного ринку та обмеження доступу споживача до інформації. З передового цифрового ринку XXI століття ми скотимося у «буремні дев’яності», – наголосив Євген Муравщик.

21 травня відбудеться нарада Міністерства охорони здоров’я, де обговорюватимуть запропоновані зміни.

Коментар
19/06/2024 Середа
19.06.2024
18.06.2024