Жінки-медики та жінки-фармацевти повинні стати на військовий облік, якщо бажають працювати далі, – рішення Кабміну

21 Травня 2024, 14:39
Жінки-медики та жінки-фармацевти повинні стати на військовий облік, якщо бажають працювати далі, – рішення Кабміну 1902
Жінки-медики та жінки-фармацевти повинні стати на військовий облік, якщо бажають працювати далі, – рішення Кабміну

Уряд виключив норму, за якою жінки-медики чи фармацевти, які не отримували військово-обліковий документ, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року. 

Відповідні зміни внесені постановою Кабміну від 16 травня №563, пише «Судово-юридична газета».

Отже, жінки-медики тепер не можуть працевлаштуватися як невійськовозобов’язані.

Нагадаємо, раніше ця норма передбачала, що жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (не отримували військово-обліковий документ) до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року.

При цьому чинними лишаються норми, за якими керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій повідомляють відповідним ТЦК про жінок, які працюють у зазначених органах, на підприємствах, в установах та організаціях та які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебувають на військовому обліку у районних (міських) ТЦК.

Непрацевлаштовані жінки прибувають самостійно до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних.

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міноборони, крім тих, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням на загальних засадах, визначених цим Порядком.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024