Чи можна звернутися по послуги з психічного здоровʼя до іншого сімейного лікаря, якщо «свій» не пройшов курс mhGAP

20 Травня 2024, 10:17
Психологічна допомога у сімейного лікаря 1646
Психологічна допомога у сімейного лікаря

Чи можна звернутися по послуги з психічного здоровʼя до «не свого» сімейного лікаря, з яким не підписана декларація, якщо «свій» не пройшов курс mhGAP або працює в незаконтрактованому на 51 пакет медзакладі.

Як це регулюється НСЗУ, на що спиратися пацієнтові, якщо йому відмовляють у такому прийомі через відсутність декларації, – роз'яснюють у Нацслужбі здоров'я

Пацієнт може звернутися без наявності декларації з лікарем первинної медичної допомоги, який пройшов курс навчання з ведення та лікування пацієнтів з ПНР та працює в закладі з договором на пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Згідно з підставами надання послуги, пацієнт може звернутися самостійно без направлення або за направленням від лікуючого лікаря для осіб із встановленим діагнозом F00- F99 «Психічні розлади».

У разі відмови у наданні послуги, варто звернутися до керівника закладу за роз’ясненням. Якщо питання не вдається вирішити, залиште звернення до НСЗУ одним із зручних способів:

  • Залишити скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ в розділі «Громадянам».
  • Зателефонуйте за безкоштовним номером контакт-центру 16-77. Оператор гарячої лінії зафіксує скаргу та допоможе оформити звернення.
  • Надіслати офіційний лист на електронну пошту: [email protected].

Номер контакт-центру 16-77 не працює, навіть виклик не йде. За яким номером отримати інформацію?

Спробуйте зателефонувати ще раз. Номер 16-77 стабільно працює. Оператори контакт-центру відповідають на дзвінки з 09:00 до 18:00, а в пʼятницю — до 16:45. Єдиними вихідними є субота та неділя. Тоді спрацьовує автовідповідач, який надасть відповіді на більшість питань. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів є безоплатними.

Читайте також: В яких випадках психіатричну допомогу можна отримати вдома

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024